Sport

Euro 2024. W Warszawie powstała wielka strefa kibica. Koszt? Ok. milion złotych

2024-06-14 15:47

Emocje przed meczami reprezentacji Polski na Euro 2024 rosną! W Warszawie powstała specjalna strefa kibica na błoniach PGE Narodowego, w której kibice będą mogli wspólnie obejrzeć spotkania biało-czerwonych. Członek zarządu PL2012+ Bartosz Kusior przekazał, że jej budowa i utrzymanie to koszt ok. miliona złotych.

Warszawska Strefa Kibica na Euro 2024 - atrakcje

Warszawska Strefa Kibica na błoniach PGE Narodowego ruszy już w niedzielę, 16 czerwca. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków.

- Zapraszamy do warszawskiej strefy już trzy godziny przed każdym meczem. Na kibiców będą czekały strefy wypoczynkowe zorganizowane z partnerami wydarzenia. Czeka też mnóstwo atrakcji dla dzieciaków, w związku z tym zapraszamy razem z rodzinami. Do dyspozycji fanów będą również różne punkty gastronomiczne. Strefa jest ograniczona do 10 tys. osób ale myślę, że większość chętnych się tu pomieści. Oczywiście całe wydarzenie jest bezpłatne - powiedział podczas piątkowej konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ile kosztowała Warszawska Strefa Kibica na Euro 2024?

Transmisje meczów będą wyświetlane na specjalnie przygotowanym telebimie. - Koszt takiej strefy na trzy mecze to ok. milion złotych. Uczestniczą w nim partnerzy, sponsorzy, a także miasto. Najdroższym elementem strefy jest jej budowa. Kolejne mecze to są niższe koszty utrzymania obiektu, bo nie trzeba już budować od początku - powiedział Bartosz Kusior.

Warszawska Strefa Kibica na Euro 2024 - harmonogram meczów

W Warszawskiej Strefie Kibica będzie można obejrzeć następujące spotkania:

  • Polska - Holandia (16 czerwca, godz. 15:00) - Strefa otwarta od godz. 12:00;
  • Polska - Austria (21 czerwca, godz. 18:00) - Strefa otwarta od godz. 15:00;
  • Polska - Francja (25 czerwca, godz. 18:00) - Strefa otwarta od godz 15:00.

Jeśli reprezentacji Polski uda się wyjść z grupy, zapadną decyzje o pokazywaniu w Strefie kolejnych spotkań.

Organizatorem Warszawskiej Strefy Kibica jest PGE Narodowy, a partnerami głównymi - m.st. Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Euro 2012 w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Edward Kowalczuk - wywiad na Euro 2024