Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę Ikony motoryzacji

i

Autor: mat. partnera Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę "Ikony motoryzacji"

Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę "Ikony motoryzacji"

2021-12-21 15:57

Takich samochodów nie zobaczysz na drodze! Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć. Stąd właśnie wystawa "Ikony Motoryzacji"! Przyjdź do Fabryki Norblina i dowiedz się więcej o ekskluzywnych pojazdach!

Wystawa „Ikony motoryzacji” jest pierwszą edycją planowanego corocznego cyklu prezentacji samochodów - wybitnymi dzieł techniki i designu. Jej celem jest przedstawienie aut ważnych w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywanych i trudno dostępnych. Będzie można zobaczyć nowoczesne auta z ostatnich dekad, ale też kilka eksponatów z lat 60. XX w.

Zgromadzone pojazdy reprezentują różne segmenty i etapy rozwojowe. - Nacisk kładziemy na samochód sportowy – typ najsilniej przemawiający do emocji, atrakcyjny wizualnie, budowany z myślą o dostarczaniu przyjemności jazdy i poczucia prestiżu. Sprzyjający doskonaleniu kierowców w sztuce prowadzenia, a w kategoriach ewolucji technicznej będący poligonem testowym nowych, ambitnych rozwiązań. W ramach tego typu reprezentowane są najważniejsze kraje-producenci: tradycyjne i stale obecne, jak Włochy, Niemcy i Wielka Brytania, ustępująca im na tym obszarze Francja, Stany Zjednoczone ze swą specyfiką rozumienia i projektowania aut sportowych oraz Japonia, która od lat 90. dołączyła do ścisłej czołówki - informują organizatorzy.

Czytaj także: Warszawiacy nie wymieniają "kopciuchów" - tracą szansę na zwrot kosztów!

W ramach samochodów sportowych rozróżniamy egzotyczne superauta, których osiągi, czar emocjonalny i ekspresja przeważają nad walorami użytkowymi, Gran Turismo, czyli mocne i komfortowe samochody do pokonywania z klasą długich dystansów oraz mniejsze, lżejszego kalibru auta sportowe, wyróżniające się zwinnością i czuciem prowadzenia. Wystawę uzupełniają pojazdy nie zaliczane do sportowych, ale charakterystyczne, powszechnie kojarzone, istotne dla rozwoju designu lub z innych względów ważne w historii samochodu.

Eksponaty wystawy „Ikony motoryzacji” plasują się na różnych etapach rozwoju nowoczesnej motoryzacji. Pokazują wzbogacanie samochodu o kolejne technologie, takie jak turbodoładowanie, napęd na 4 koła, robotyzacja zmiany biegów, nowe tworzywa i materiały. Ilustrują wzrost osiągów – łatwo zauważyć, jak nawet mniej elitarne spośród tych najnowszych dorównują w tym zakresie pojazdom z najwyższej półki z lat 80. lub 90.. Nie oznacza to, że są pod każdym względem lepsze. W pewnych dziedzinach postęp jest bezdyskusyjny – przykładem wydajność silników, sztywność nadwozi, hamulce i światła. Jednak miłośnicy dawniejszych aut słusznie wskażą ich inne przewagi: w zakresie czucia i przyjemności prowadzenia, bezpośrednich reakcji, łatwości poruszania się malowniczymi wąskimi drogami, a nawet cech tak obiektywnych, jak widoczność z miejsca kierowcy.

Czytaj także: Warszawa: komunikacja miejska w ŚWIĘTA i NOWY ROK - jak kursują autobusy, tramwaje i metro?

Na wystawie zostaną zaprezentowane pojazdy nowe i starsze w przekonaniu, że samochody z różnych lat warto oglądać i poznawać jako świadectwa swoich czasów, nie sugerując się porównywaniem liczbowych parametrów. Przekrój zebranych dzieł z dziejów ambitnej motoryzacji jest tak dobrany, by dawać kompletny obraz przemian w technice i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lub jedne z pierwszych w Polsce.

QUIZ. Skąd pochodzi ten wybitny Polak? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie da ci zasnąć

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Robert Lewandowski?

„Ikony motoryzacji” - W skrócie

  • Wydarzenie o tematyce motoryzacyjnej w życiu kulturalnym Warszawy
  • Fascynujące modele Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentleya, Aston Martina i innych czołowych marek zebrane w jednym miejscu
  • Ponad 50 samochodów – od kultowych dzieł sprzed kilku dekad po najnowsze superauta oszałamiające mocą i osiągami
  • Efektowna ekspozycja, prezentacje multimedialne, zdjęcia i opisy aut

Z szarości miejskiej zimy prosto w krąg światła, koloru, dźwięku i ekspresji samochodowego designu!

Wystawa będzie dostępna od 15 grudnia do 31 marca w warszawskiej Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53. Więcej informacji >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Trzy nowe samochody elektryczne dla siedleckich instytucji