Wydarzenie

Festiwal Europejski – atrakcje dla całej rodziny na Krakowskim Przedmieściu 1 maja, godz. 12:00 – 18:00

2024-04-24 10:19

Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej wszystkich mieszkańców Warszawy czeka dzień pełen występów artystycznych i festiwalowych atrakcji dla całej rodziny. Patronami medialnymi wydarzenia są m.in. Radio ESKA i Radio ESKA ROCK.

Festiwal Europejski

i

Autor: Materiały prasowe

Festiwal Europejski to doskonała okazja aby spędzić początek majówki poznając kulturę i sztukę krajów wspólnoty europejskiej. Na międzynarodowej scenie wystąpią: Roberto Ruggeri wraz z repertuarem największych włoskich szlagierów; Chris Schittulli – ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej po francusku; Shannon – mieszanka celtyckiej żywiołowości oraz brzmień z różnych zakątków świata; Tyrolia Band, który w repertuarze ma nie tylko melodie austriackie, ale również bawarskie, szwajcarskie, włoskie czy słoweńskie; Grecka Grupa Mythos, która zaprezentuje barwny program przedstawiający muzykę grecką – od dawnej pieśni do współczesnych przebojów – każdy będzie mógł zatańczyć słynnego Zorbę; Madrugada Sombra, czyli niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem.

Na specjalnej scenie, którą stanie się tego dnia balkon Hotelu Bristol, pojawią się młodzi, polscy tenorzy z repertuarem Jana Kiepury, melodiami świata. Artyści operowi z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Chłopięcego wykonają Odę Do Radości Ludwiga van Beethovena – hymn Unii Europejskiej zaśpiewają warszawiacy we wspólnym wykonaniu.

Gospodarzem europejskiej sceny będzie Conrado Moreno – lubiany prezenter polsko-hiszpańskiego pochodzenia.

W tym wyjątkowym dniu Trakt Królewski zamieni się w kolorowe, europejskie miasteczko. Wyjątkowe występy artystyczne odbędą się również poza sceną. Od ulicy Królewskiej do Placu Zamkowego przejdzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mykanów, zaprezentują się artyści ze Szkoły Musicalowej B&B, którzy zaproszą na warsztaty „Roztańczona Europa” (nauka podstaw polki, mazura, paso doble, zorby i wielu innych), wystąpią teatry uliczne: A3 Teatr oraz Scena Kalejdoskop. Grupy instrumentalne Ritmo Bloco oraz Brass Federacja będą towarzyszyły spacerującym i zapraszały do wspólnej zabawy.

Na zgłodniałych czekać będzie Strefa Kulinarna, która zaserwuje uczestnikom darmowy wybór europejskich dań do degustacji, takich jak polski żurek z kiełbasą, hiszpańska paella, włoskie penne oraz węgierskie leczo.

W trakcie wydarzenia, na całej długości Krakowskiego Przedmieścia spotkamy pełne atrakcji stoiska spółek miejskich, które intensywnie rozwijały się podczas dwudziestu lat obecności Polski w Unii Europejskiej: Wodociągi Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Metro Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Tramwaje Warszawskie oraz Straż Miejska.

Na terenie festiwalu znajdą się też Strefa Lotnicza – gdzie czekają niespodzianki przygotowane przez PLL LOT, PPL i PANSA – oraz Strefa Zdrowia, w której dorośli będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy i nauczyć się, jak dokonać samobadania piersi.

W Strefie Europejskiej, przy pomocy gier i zabaw, najmłodsi uczestnicy oraz młodzież będą mogli lepiej poznać Unię Europejską. Swoje stoiska będą miały Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Komisja Europejska, Fundacja Geremka, wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Te i wiele innych atrakcji czekają na mieszkańców Warszawy już 1 maja. Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Festiwal Europejski jest współfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy.

Źródło: Festiwal Europejski – atrakcje dla całej rodziny na Krakowskim Przedmieściu 1 maja, godz. 12:00 – 18:00