Spis treści
- Darmowa komunikacja miejska w Warszawie na Finał WOŚP 2025 - dla kogo?
- Finał WOŚP 2025 w Warszawie - utrudnienia, zmiany w ruchu
- "Światełko do nieba" 2025 w Warszawie - jak wrócić spod PGE Narodowego?
Darmowa komunikacja miejska w Warszawie na Finał WOŚP 2025 - dla kogo?
Jak przekazał ratusz, w dniu Finału, czyli 26 stycznia, część pasażerów pojedzie warszawską komunikacją zbiorową w 1. strefie biletowej za darmo. O kogo chodzi? Akcja obejmie oczywiście wolontariuszy fundacji, którzy będą posiadali identyfikatory 33. Finału WOŚP.
Pozostali pasażerowie przejadą się natomiast bezpłatnie specjalnymi liniami z zabytkowymi pojazdami, które ruszą na trasy dzięki współpracy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej i Zarządu Transportu Miejskiego. Autobusy 33A i tramwaje 33T dowiozą zainteresowanych na błonia PGE Narodowego.
Urzędnicy poinformowali, że linia 33A ruszy z pętli Gocław ulicami: Bora-Komorowskiego, Saską, przez rondo Waszyngtona, al. Zieleniecką, Targową do Dworca Wileńskiego, a linia tramwajowa 33T z placu Narutowicza pojedzie: Grójecką, przez pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskimi, mostem i al. Poniatowskiego, przez rondo Waszyngtona i al. Zieleniecką do pętli koło Teatru Powszechnego. Choć sam przejazd będzie bezpłatny, w środku pojazdów pasażerowie znajdą wolontariuszy i wolontariuszki WOŚP, zaangażowanych w zbiórkę środków dla fundacji.
Czytaj również: Finał WOŚP 2025 w Warszawie. Gdzie i kiedy? Kto wystąpi na koncercie? Gdzie oglądać?
Finał WOŚP 2025 w Warszawie - utrudnienia, zmiany w ruchu
Organizacja ogromnego wydarzenia, jakim jest Finał WOŚP, spowoduje oczywiście zmiany w ruchu oraz parkowaniu. - W tym roku główna scena, gdzie odbędą się koncerty, ponownie stanęła na błoniach PGE Narodowego. Obowiązuje tam zakaz zatrzymywania. Pozostawione samochody mogą zostać wywiezione na koszt właściciela. Część ograniczeń przy drogach wewnętrznych - na północy i południu błoni - będzie obowiązywała do poniedziałku, 27 stycznia. Dłużej, bo do niedzieli, 2 lutego, kierowcy nie zaparkują obok nasypu kolejowego oraz od strony al. Zielenieckiej. Centralna część parkingu pozostanie niedostępna do poniedziałku, 10 lutego - poinformował ratusz.
Zmian kierowcy muszą spodziewać się również ze względu na odbywający się w sobotę, 25 stycznia 19. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy wyruszą o godz. 12:00 z okolic PGE Narodowego i pokonają pięciokilometrową trasę. Już od godz. 11:00 kierowcy nie będą mogli przejechać ulicami: Sokolą i Zamoście (od Targowej do Wybrzeża Szczecińskiego), Wybrzeżem Helskim i Wybrzeżem Szczecińskim (od Okrzei do mostu Poniatowskiego), Wybrzeżem Kościuszkowskim (od Zajęczej do Tamki), Tamką (od Dobrej do Wybrzeża Kościuszkowskiego), mostem Świętokrzyskim. Utrudnienia te zakończą się o godz. 14:00. W czasie trwania opisanych zmian objazdami pojadą autobusowe linie 102, 118, 125, 127, 146, 147, 162 i 202.
Czytaj również: Finał WOŚP 2025 wypełnią atrakcje. Co się będzie działo w Warszawie?
"Światełko do nieba" 2025 w Warszawie - jak wrócić spod PGE Narodowego?
Główny pokaz w ramach tegorocznego "Światełka do nieba", który odbędzie się na błoniach PGE Narodowego, przyciągnie oczywiście tłumy widzów. Ratusz zdecydował się więc zwiększyć liczbę pojazdów na niektórych liniach komunikacji miejskiej, tak aby powrót uczestników wydarzenia do domu był bezproblemowy.
- Od godziny 19:30 z ronda Waszyngtona - zarówno w stronę Gocławia, jak i Winnicy - będą odjeżdżały dodatkowe autobusy linii 509. Na trasy wyjedzie również więcej składów linii 7 i 26. Z al. Zielenieckiej zabiorą pasażerów odpowiednio w kierunku pl. Narutowicza i pętli przy stacji metra Młociny. Częściej będzie kursowało także metro linii M2 w stronę Bemowa - podkreślili urzędnicy.
Czytaj również: Kolacja ze znanym piłkarzem, przejazd w kabinie maszynisty, czy spacer z wiceminister. Najciekawsze warszawskie aukcje WOŚP 2025