flagi

i

Autor: Unsplash

Quiz

Flagi państw świata w szybkim quizie. Sprawdź, czy jesteś mistrzem geografii

2024-04-14 17:31

Flagi narodowe są jednym z najważniejszych symboli państwowych, dzięki którym nacje mogą wyrażać swoją niezależność. Choć poznawanie ich może być naprawdę fascynujące, niewielu osobom udaje się je wszystkie zapamiętać i łączyć z odpowiednimi krajami. Sprawdź, jak poradzisz sobie z naszym prostym quizem.

Flagi państw świata - quiz

Według ogólnej definicji PWN flaga jest "przymocowanym do drzewca kawałkiem tkaniny określonej formy i barwy". Flagi narodowe, przypisane do konkretnych państw, są czymś zdecydowanie więcej - symbolami, za którymi wielu jest gotowych nawet oddać życie. Wobec wybranych barw czuć bowiem można uczucia patriotyczne, przekładające się na codzienne życie i decyzje.

Choć tematyka flag państwowych, ich kolorów i układów jest naprawdę fascynująca, trudno jest zapamiętać każdą z nich. Jeszcze bardziej skomplikowane może oczywiście okazać się przypisanie ich do konkretnych krajów.

Jeśli jednak uważacie się za mistrzów w tej dziedzinie, koniecznie spróbujcie sił w naszym quizie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Flagi państw świata. Czy rozpoznasz wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jakiego państwa jest to flaga?
Flaga

Defilada wojskowa 2023 w Warszawie - zdjęcia:

Czy Polacy znają flagę Polski? SZOK! Test wiedzy wśród turystów #EwelinaPyta