
Górka Szczęśliwicka

Górka Szczęśliwicka
Dla miłośników panoramy stolicy punktem obowiązkowym jest jednak wspięcie się na Górkę Szczęśliwicką, skąd ponad koronami drzew roztacza się widok na wieżowce, bloki i inne budynki Warszawy. To idealne miejsce na zobaczenie zachodu słońca.
Taras widokowy usytuowany na szczycie stoku narciarskiego to najwyższy sztucznie usypany punkt Warszawy o wysokości 152 m n.p.m. Można z niego podziwiać panoramę Warszawy, również wieczorową porą.

Kopiec Powstania Warszawskiego
Sztuczne wzniesienie (120 m) usypane po wojnie z gruzów zniszczonej Warszawy. Na jego szczycie znajduje się pomnik Polski Walczącej, do którego można dotrzeć po 400 stopniach. W czasie kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego (1944 r.) na szczycie Kopca płonie ogień na pamiątkę dramatycznego zrywu mieszkańców Warszawy przeciwko hitlerowskim okupantom.
To nie tylko historyczne miejsce, ale również charakterystyczny punkt widokowy.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopa Cwila
W Parku im. Romana Kozłowskiego znajduje się charakterystyczna Kopa Cwila. Wzniesie zostało zbudowane z ziemi wykopanej pod bloki rodzącego się osiedla. Na samym szczycie znajdują się ławki.

Kopa Cwila

Kopiec Moczydłowski
Górka jest miejscem wypoczynku i rekreacji, m.in. zimą stokiem narciarskim i saneczkowym. Kopiec jest również punktem widokowym, z którego rozpościera się widok na Warszawę.

Kopiec Moczydłowski

Ogrody na dachu BUW
Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jest on bardzo popularnym miejscem odpoczynku studentów, mieszkańców Warszawy i turystów. Jego scenerię wykorzystują organizatorzy koncertów i happeningów, kina letniego i gier miejskich.
Ogród na dachu nie znajduje się bardzo wysoko, ale widok, jaki można z niego podziwiać, rekompensuje wszystko.

Ogrody na dachu BUW

Pałac Kultury i Nauki
Taras Widokowy położony jest na wysokości 114 m na 30. piętrze. Można z niego podziwiać panoramę całej Warszawy, również wieczorową porą.

Pałac Kultury i Nauki

Bulwary nad Wisłą
Bulwary nad Wisłą to nie tylko idealne miejsce na spacer, ale również to świetny punkt widokowy na podziwianie zachodu słońca.

Bulwary nad Wisłą

Taras widokowy w Fabryce Norblina
W wyremontowanej Fabryce Norblina znajduje się taras widokowy, z którego rozlega się wspaniały widok na dawną fabrykę oraz wieżowce centrum Warszawy.
Muzeum Fabryki Norblina powstało w ramach rewitalizacji dawnej fabryki „Norblin, Bracia Buch i T. Werner”, w której w XIX i na początku XX wieku produkowano platerowane wyroby metalowe wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

Gnojna Góra
Nazwa Gnojna Góra pochodzi od odpadków i gnoju, które trafiały w to miejsce z terenu całego miasta. Obecnie na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na Wisłę i prawobrzeżną część miasta.
