Najlepszy kebab w Warszawie

i

Autor: Pexels.com Najlepszy kebab w Warszawie

jedzenie

Gdzie zjeść najlepszy kebab w Warszawie? Sprawdź nasz autorski ranking warszawskich kebabów

2024-07-10 9:44

Szukasz dobrych kebabów z baraniny, a nie marnych podróbek? Oto najlepsze kebaby w Warszawie. Dowiesz się, który lokal serwuje największy kebab, gdzie można zjeść najostrzejszy kebab oraz gdzie można znaleźć kraftowe kebaby. Oto nasz ranking kebabów.

Spis treści

  1. Fenicja
  2. Kura Warzyw Gemüse Kebap
  3. Efes
  4. Chata Wariatta
  5. Wiatrak Kebab
  6. Hayat
  7. Kebab "U Karima"
  8. Amrit JOY
  9. Vebap
  10. Kebab Relax
  11. Rodzaje kebabów
  12. Historia kebabów

Fenicja

Kuchnia libańska jest bardzo smaczna, ale rzadko spotykana w Polsce. Jeśli ktoś chce jej spróbować po raz pierwszy, to Fenicja jest doskonałym miejscem. Można tu zamówić przewyborne i bogate zestawy, do których dołączany jest pyszny napój ayranbaklawa w różnych smakach.

Doskonałe są kanapki, na przykład fajita z kawałkami kurczaka grillowanymi z cebulą, czerwoną papryką i przyprawami albo mutabbal z pastą z pieczonego bakłażana oraz pastą sezamową, sokiem z cytryny i czosnkiem. Numerem jeden jest kanapka z falafelem, podawana w chlebie pita z sałatą, ogórkiem kiszonym, pomidorem i ostrym sosem. Bez wątpienia najlepsza w całej Warszawie.

Adresy:

  • ul. Świętokrzyska 32
  • ul. Francuska 31
  • ul. Francuska 41
  • ul. Dereniowa 12
  • ul. Racjonalizacji 7

Ocena Google od 3.7 do 4.1

Kura Warzyw Gemüse Kebap

Kura oferuje zarówno mięsne, jak i wegetariańskie kebaby. Za smak potraw odpowiadają Adam Adamczak i Artur Skotarczyk. Ci wielokrotnie nagradzani dwaj szefowie kuchni wykonali świetną robotę, zwłaszcza przy kebabie z baraniną. Ich kompozycje smakowe są godne podziwu. Potrafią podać mięso z sosem chipotle, sosem amba, posypką z prażonego boczku i prażonymi orzechami.

Kura Klasyk to kebab berliński, Orzeszkura z kolei zawiera mięso z udek kurczaka, salsę mango i pastę orzechową. Koneserzy tureckich kebabów powinni postawić na Zbaraniałego, który jest wariacją na temat sławnego Karadeniz ze Stambułu. Lokal regularnie pojawia się w zestawieniach najlepszych kebabów w stolicy.

Adresy:

  • ul. Jarosława Dąbrowskiego 15A/1
  • ul. Chmielna 13
  • ul. Duchnicka 3

Ocena Google od 4.3 do 4.4

Efes

Kuchnia turecka w bardzo dobrym wydaniu. Efes to jeden z najbardziej znanych lokali tego typu w Warszawie i zasłużenie cieszy się świetną opinią. Co ciekawe, właściciel nie pochodzi z Turcji, tylko z byłej Jugosławii. Husko w 1994 roku założył pierwszą restaurację na Saskiej Kępie.

Sztandarowym daniem jest tu İskender – Sułtan Kebab z mięsem baranio-cielęcym marynowanym, opiekanym i ścinanym w cienkie plasterki z kebabu, według starej tureckiej tradycji. Efes to nie tylko kebaby, można tu zamówić inne tureckie specjały, np. sułtana z grilla. Jest to mięso grillowane z kawałkami gorącego pieczywa z sosem pomidorowym, rozpuszczonym masłem i jogurtem. Można też spróbować baraniego szaszłyka czy też baraniny z grilla. Wszystko smakuje tak, jak powinno.

Adresy:

  • Al. Niepodległości 80
  • ul. Francuska 1
  • ul. Praska 3

Ocena Google od 4.3 do 4.5

Chata Wariatta

Chata Wariatta regularnie pojawia się w rankingach najlepszych warszawskich kebabów, często w nich wygrywając. Specjalnością lokalu są Wariatty, czyli kebaby z frytkami w dwóch rozmiarach. W skład Wariatta wchodzą mięso, frytki, świeże warzywa, kapusta marynowana i sos. Podobne składniki można znaleźć w kebabach w bułce i pita kebabach.

Z kolei tortille pszenne faszerowane są panierowanymi polędwiczkami z kurczaka, świeżymi warzywami i sosami chili i łagodnym. W Chacie znajdziemy też zestawy i falafele, które ucieszą wegetarian. Wszystko jest tu smaczne, lokal słusznie cieszy się dobrą opinią.

Adresy:

  • ul. Gorzykowska 5A
  • ul. Mińska 7/U-2
  • ul. Karola Marcinkowskiego 7/U -1

Ocena Google 4.4

Wiatrak Kebab

Położony przy rondzie Wiatraczna Wiatrak to kolejne w naszym zestawieniu miejsce, które można nazwać kultowym. Serwowane tu kanapki z kebabem są treściwe i właściwie nie ma się do czego przyczepić. Super kebab z serem zaspokoi nawet największy głód. Prócz tradycyjnych kebabów i falafeli znajdziemy w menu ogromne hamburgery i cheeseburgery., a także klasyczne dania obiadowe. Lokal należy do polskiej firmy, założonej w 1994 roku.

Adresy:

  • ul. Grochowska 173
  • ul. Grochowska 215

Ocena Google 4.3

Hayat

Ten niepozorny lokal na warszawskim Ursynowie od czterech lat zgarnia laury w konkursie Orły Gastronomii. W tym roku dołożył do nich certyfikat Lidera Opinii Klientów. Karta jest krótka, ale treściwa, w lokalu można zamówić pitę kebaba z kurczakiem, wołowiną, mięsem mieszanym lub wegetariańskim falafelem, identyczny wybór mamy przy fryto kebabie, podawany na talerzu zestaw przysmaków oraz kebab box. Wygrywa w tym zestawieniu pita z falafelem, ale ta z wołowiną również jest bardzo smaczna.

Adresy:

  • ul Kłobucka 8b/lok u5
  • ul. Mieczysława Pożaryskiego 24B

Ocena Google od 4.7 do 4.8

Kebab "U Karima"

Położony przy bazarku na ulicy Jadźwingów lokal uchodzi za najlepszy w całej Warszawie. Potwierdza to bardzo wysoka ocena w Google i znikoma liczba negatywnych opinii. W krótkim i treściwym menu znajdziemy podawanego w picie tradycyjnego kebaba z wołowiną, wersję z mięsem kurczaka lub miksem mięs. Dla wegetarian idealna będzie wersja z falafelem. Wszystkie potrawy smakują znakomicie, lokal zdecydowanie zasłużył na swoją renomę. Proporcje składników są wręcz wzorcowe.

Adres: ul. Jadźwingów 2

Ocena Google 4.9

Amrit JOY

Amrit to starożytne fenickie miasto, położone na terenach dzisiejszej Syrii. Z kolei JOY to Justyna, Olivier, Yaser, imiona właścicielki i jej dwóch synów. Restaurację założyła Polka zafascynowana Orientem. W swojej kuchni próbuje wiernie odtworzyć smaki potraw, które jadła podczas licznych podróży. W menu znajdziemy nie tylko kanapki z kebabem, ale i pyszne przystawki, na przykład byrak z serem, hummus i mutabbal z grillowaną pitą i serowe paluszki. Wegetarianie mogą tu liczyć na całkiem smacznego falafela.

Adresy:

  • ul. Kondratowicza 25
  • ul. Dzielna 64

Ocena Google 3.8 do 4.3

Vebap

Vebap to miejsce wyłącznie dla wegan, mięso ma tu wstęp wzbroniony. Zamiast niego właściciele serwują własnoręcznie robione niemso, czyli vurczaka i vebapinę. Ich przepis na roślinne mięso jest na tyle dobry, że vebapy powinny smakować nawet zatwardziałym mięsożercom. Vebapy występują tu w ośmiu odmianach, z których wyróżnić trzeba sambę z pastą fistaszkową i salsą, miami z vegan mojo i sosem barbecue oraz vebap z surówką z czerwonej kapusty. Świetne są przystawki i desery, zwłaszcza matcha pudding.

Adresy:

  • ul. Stanisława Noakowskiego 10
  • ul. Gocławska 9
  • ul. Chmielna 11
  • ul. Srebrna 11

Ocena Google od 4.5 do 4.8

Kebab Relax

Specjalne miejsce na tej liście zajmuje słynny Kebab Relax. Znajduje się tuż pod Warszawą, w Radzyminie i łatwo do niego dotrzeć. Szefem Relaxu znany jest jako Ali Baba Król Kebaba i jest prawdziwą gwiazdą social mediów, wręcz fenomenem. Ma ogromny dystans do siebie, a wrzucane przez niego materiały są bardzo zabawne. W swoim lokalu serwuje jedzenie na centymetry i kilogramy. Kebab o długości metra to prawdziwe wyzwanie dla każdego głodomora. Warto zwrócić uwagę na dania nietypowe, czyli sushi kebab i tort z kebaba.

Adres: Al. Jana Pawła II 40A, Radzymin

Ocena Google 4.1

Rodzaje kebabów

Kebab jest potrawą pochodzącą z Bliskiego Wschodu, która zyskała popularność na całym świecie. Nazwa "kebab" pochodzi z języka perskiego i oznacza "pieczeń". Istnieje wiele odmian kebabów, ale najbardziej znane są dwa typy: shish kebab i döner kebab.

Shish kebab to potrawa składająca się z kawałków mięsa (najczęściej jagnięcego, wołowego lub z kurczaka), które są nabite na długie metalowe lub drewniane szpikulce, które następnie są grillowane lub pieczone. Często między kawałkami mięsa umieszcza się warzywa, takie jak cebula, papryka czy pomidory.

Döner jest bardzo popularny w Europie, składa się z mięsa, które jest pieczone na pionowym rożnie, następnie cienko krojone i podawane w bułce lub płaskim chlebie, zwykle z dodatkiem warzyw i sosów. Kebaby są zazwyczaj serwowane z różnymi dodatkami, takimi jak sos tzatziki, hummus, sałatka, pomidory, cebula, ogórki czy papryka. Są popularnym daniem ulicznym i często są dostępne w punktach gastronomicznych typu fast food.

Historia kebabów

Pierwsze wzmianki o kebabach pochodzą z tureckich źródeł z XVII wieku, choć metoda pieczenia mięsa na rożnie była znana na Bliskim Wschodzie i w rejonie Morza Śródziemnego od setek lat. W krajach takich jak Turcja, Iran czy Grecja, kebaby stały się podstawą kuchni.

Döner został wynaleziony w Turcji w XIX wieku. Mięso w tym kebabie jest pieczone na pionowym rożnie, a następnie cienko krojone i podawane w bułce lub płaskim chlebie.

Kebaby zyskały na popularności na całym świecie w XX wieku, szczególnie w Europie, gdzie stały się popularnym daniem ulicznym. W Niemczech döner kebab stał się jednym z najpopularniejszych dań fastfoodowych. Dziś kebaby są dostępne w różnych odmianach na całym świecie, poczynając od tradycyjnych tureckich döner kebabów, shish kebabów czy indyjskich seekh kebabów.

Mielno POŻERA pieniądze! KEBAB nad morzem 34 złote! Bez DZIADOWANIA!| Komentery
Listen on Spreaker.