Egipt

i

Autor: pixabay.com

Grobowiec Tutenchamona w Warszawie. Można obejrzeć dziedzictwo faraona

2022-12-22 9:17

W Warszawie powiało gorącym klimatem Egiptu. W Muzeum Nowa Praga przy ul. Jagiellońskiej 82a zwiedzający mogą obejrzeć grobowiec faraona Tutenchamona, który wygląda dokładnie tak, jak oryginał. Dzięki niemu można przenieść się w czasie o tysiąclecia.

Niezwykła wystawa w stolicy! Osoby odwiedzające Muzeum Nowa Praga przy ul. Jagiellońskiej 82a będą mogły poczuć się jak w Egipcie. Wiernie odtworzony został tam grobowiec Tutenchamona, których archeolodzy odkryli 100 lat temu w Dolinie Królów.

Dzięki tej wystawie można odbyć podróż w czasie. Nosi ona tytuł "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby". Muzeum ekspozycją dokładnie odzwierciedla to, co brytyjski archeolog Howard Carter zobaczył w 1922 roku, gdy odkrył praktycznie nienaruszony faraoński grobowiec ze wszystkimi jego skarbami. 

Grobowiec Tutenchamona w Warszawie

Na wystawie zobaczyć można ponad 1000 wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag. Są również inne święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi, które leżą w miejscach, w jakich zostały znalezione przez archeologów.

- To jedna z najpiękniejszych wystaw na świecie. Naprawdę doświadcza się przepychu, ale i nienagannego kunsztu wszystkich przedmiotów faraona. Jeszcze bardziej fascynuje nas niesamowicie zawiła spuścizna kulturowa i religijna, jaką ten starożytny skarb przekazał światu. Wiele jego tajemnic pozostało nieodkrytych - zachęca Anna Czerniejewska, rzecznik prasowy wystawy.

Czytaj także: Warszawa ma nową syrenkę! Tak wygląda nowy znak promocyjny miasta

- Dzięki imponującej instalacji wystawy można dosłownie znaleźć się we wnętrzu starożytnego grobowca i na własnej skórze doświadczyć wszystkich tych starożytnych tajemnic – dodaje.

Wystawa przemyślana jest pod kątem interaktywnym, dzięki temu można wejść w przygodę i poczuć się niczym archeolog, który sam odkrywa tajemnice grobowca faraona. Bilety oraz więcej informacji o wystawie dostępne są na stronie www.tut-warszawa.pl. Co więcej, dla grup szkolnych, po wcześniejszej rezerwacji, dostępny jest specjalny, zniżkowy wstęp.

Czytaj także: W tych dniach nie ma lekcji. Sprawdź, kiedy zaczyna się przerwa świąteczna i ferie zimowe

Krzysztof Jackowski przewiduje jak będzie się żyło, nam Polakom, w 2023 roku