Warsaw Open 2023

Iga Świątek w kolejnej rundzie Warsaw Open 2023. Polka bez straty seta poradziła sobie z Abduraimową

2023-07-26 8:09

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. We wtorek liderka rankingu tenisistek wygrała z Niginą Abduraimową z Uzbekistanu 6:4, 6:3.

Iga Świątek wygrywa na otwarcie BNP Paribas Warsaw Open 2023

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A. Dla Igi Świątek był to pierwszy mecz od ćwierćfinałowej porażki w Wimbledonie dwa tygodnie temu. Polka jednak poradziła sobie z 29-latką z Taszkentu, choć rywalka momentami nie odpuszczała i nasza zawodniczka musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

Najbardziej zacięty był pierwszy set, kiedy Świątek przeżywała chwilowe kryzysy, a Nigina Abduraimowa solidne serwowała i bardzo ambitnie odrabiała straty. Polka w końcu jednak znalazła sposób na rywalkę i od momentu przełamania przy stanie 40:40 grała praktycznie bezbłędnie.

Jej następną rywalką będzie Amerykanka Claire Liu albo Chinka Yue Yuan.