Iga Świątek znów zwyciężyła! Rywalka robiła, co tylko mogła

2023-07-27 19:30

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. W czwartek liderka rankingu tenisistek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:2, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 37 minut.

Iga Świątek z kolejnym zwycięstwem

Świątek z Liu grała już po raz czwarty w karierze i trzeci w tym roku. W dwóch poprzednich meczach Amerykanka wygrała łącznie pięć gemów i spotkanie w Warszawie zbytnio się od nich nie różniło.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego bardzo szybko przejęła kontrolę. Od stanu 1:1 wygrała cztery gemy z rzędu, a kilka minut później zamknęła pierwszego seta.

W drugim emocji było równie mało. Rozpędzona Polka wygrywała kolejne gemy i zrobiło się 4:0. 78. w światowym rankingu Liu w tym momencie zaczęła grać nieco lepiej. Zmniejszyła stratę do 2:4, ale na więcej Świątek jej nie pozwoliła.

Z kim zagra Iga Świątek?

W trzeciej rundzie rywalką będzie Linda Noskova. Rozstawiona z numerem ósmym 18-letnia Czeszka pokonała Słowaczkę Viktorię Hruncakovą 6:3, 6:3.

Ich piątkowy ćwierćfinał zaplanowano na godzinę 17:30.