Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego. Nie będzie blokady lotnisk?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego. Nie będzie blokady lotnisk?

Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego. Nie będzie blokady lotnisk?

2022-06-28 15:52

To koniec sporu między kontrolerami ruchu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Oznacza to, że nie będzie blokady lotnisk, a Polacy bez problemów wyjadą na wakacje. Porozumienie miało już trafić na biurko ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Oficjalny komunikat prawdopodobnie pojawi się w środę rano.

Konflikt pomiędzy kontrolerami lotów a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej trwa już wiele miesięcy. Udało się  dojść do tymczasowego porozumienia, które obowiązuje do 10 lipca. Przez ostatnie tygodnie trwały kolejne negocjacje. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Polsat News, osiągnięto kolejne porozumienie, ale umowa czeka jeszcze na podpis ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Czytaj także: Kolejna odsłona sporu kontrolerów lotów z PAŻP. "Wakacji nie będzie"

W dokumencie znalazły się m.in. kwestie dotyczące podwyżek, bezpieczeństwa czy kodeksu pracy.

- Jeśli chodzi o regulamin płacowy pracowników PAŻP, szczególnie kontrolerów, wczoraj zakończyły się konsultacje wewnętrzne, związki zawodowe zajęły stanowisko wobec projektu - wskazał Adamczyk, pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej czy zaakceptował kształt porozumienia PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego.

- Projekt jest dzisiaj poddany analizie w Ministerstwie Infrastruktury i w zależności od wyników tej analizy podejmiemy w tej sprawie właściwe decyzje - dodał szef resortu infrastruktury.

Według Adamczyka, "Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego, z wykorzystaniem przelotów". Minister wyraził "głębokie przekonanie", że nic nie zakłóci planów urlopowych.

Oficjalne informacje ws. porozumienia mają być zakomunikowane podczas środowej konferencji prasowej.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?