Jeżoprzejście w każdym ogrodzie! Możesz zamówić je ZA DARMO! Co to za akcja?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jeżoprzejście w każdym ogrodzie! Możesz zamówić je ZA DARMO! Co to za akcja?

2022-05-19 11:59

Wiosna to czas narodzin zwierząt. Na świat przychodzą ptaszki, wiewiórki lecz również jeże. W mieście coraz trudniej znaleźć im spokojne i bezpieczne kryjówki, a czeka też na nie wiele niebezpieczeństw. Nie chodzi jedynie o samochody i drapieżne zwierzęta. Problem stanowią również ludzkie zabezpieczenia - siatki i bramy. Czym są jeżoprzejścia? Jak zamówić je za darmo? Sprawdźcie!

Jeże to niezwykle pożyteczne zwierzęta. Ich obecność w naszym ogrodzie to prawdziwe błogosławieństwo, jeśli do tej pory musieliśmy walczyć z licznymi ślimakami. Wielu z nas wie już jak pomagać jeżom w bezpieczny sposób. Budujemy domki, które pomagają im w lęgu i zimowaniu, wystawiamy miseczki z wodą, a w razie potrzeby też odpowiednią karmą, znamy organizacje, które w razie potrzeby przyjdą nam z pomocą. Zapominamy jednak o tym, że największym niebezpieczeństwem są też nasze ogrodzenia. Jeż może zaklinować się w nim i bez pomocy człowieka, po prostu nie przeżyje. Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt opowiedział na swoim Facebooku tragiczną historię. Samica jeża urodziła przedwcześnie po tym, jak zaklinowała się w ogrodzeniu. Jej młode nie przeżyły. Takie historie powtarzają się co roku, dlatego tak ważne jest robienie przejść dla jeży w ogrodzeniach.  

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!

Jeżoprzejście w każdym ogrodzie - co to za akcja?

Co to jest jeżoprzejście? Dzięki prostemu łączeniu podzielonych siedlisk możemy podarować jeżom przestrzeń, w której będą mogły zaspokajać swoje potrzeby i żyć bezpiecznie obok nas – ludzi. Aby to zrobić wystarczy utworzyć jeżoprzejście czyli otwór w ogrodzeniu, dzięki któremu dzikie zwierzęta (głównie jeże) mogą się swobodnie przemieszczać pomiędzy ogrodami. Otwór może być dodatkowo zabezpieczony informacyjną bramką, która poinformuje inne osoby o tym, żeby nie zastawiać i zamykać przejścia. - czytamy na stronie primum.org.pl.

Jeżoprzejście ZA DARMO do Twojego ogrodu! Jak zamówić?

Klikając TUTAJ możecie zamówić darmowe jeżoprzejście do waszego ogrodu. Po jego zainstalowaniu udokumentujcie wykonanie jeżoprzejścia za pomocą aparatu i prześlijcie zdjęcia do Fundacji na adres jezoprzejscia@primum.org.pl.

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie