Z Warszawy

Nadchodzi otwarcie Storyteki! To nowe, wyjątkowe miejsce dla dzieci i młodzieży

2023-10-12 19:53

13 października w warszawskiej Galerii Młociny odbędzie się otwarcie tzw. Storyteki. Jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, miejsce ma służyć dzieciom i młodzieży. Goście będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz odpocząć przy dobrej książce lub komputerze.

Otwarcie Storyteki już 13 października. Program wydarzenia

Organizatorzy na oficjalne otwarcie Storyteki, nowego punktu Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica, zapraszają przede wszystkim młodzież i dzieci. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 10:00. Na miejscu będzie czekać szereg atrakcji i interesujących gości. 

Najmłodsi przez cały dzień, poza korzystaniem z zasobów Storyteki, będą mogli wziąć udział w „Twórczej sztafecie” – zabawie słowami i liniami, polegającej na tworzeniu wspólnych opowieści. O godz. 13:00 odbędą się animacje dla dzieci w wieku 2-3 lat z opiekunami pt. „Raz, dwa, trzy – ja i ty”. W godz. 15:00-16:00 rozpocznie się tworzenie STORebki, czyli torby na książki ze Storyteki. Na sam koniec, o godz. 17:00 Wioleta Braunsejs poprowadzi zajęcia z rysunku fotorealistycznego dla młodzieży. Na te trzy atrakcje należy zgłosić chęć udziału na storyteka@bibliotekabielany.waw.pl.

- Storyteka będzie przyjazną przestrzenią dla młodzieży. Miejscem, w którym będą mogli poleżeć z komiksem, przejść kolejny poziom w grze, spotkać się z autorem ulubionej książki lub po prostu miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Bez presji na cokolwiek - przekazał na swoim Facebooku Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

Pierwsza taka nowoczesna przestrzeń na Bielanach

Miejsce na warszawskich Bielanach będzie jedyne w swoim rodzaju. Na ponad 200 metrach kwadratowych znalazła się wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków oraz gier. W pomieszczeniu powstała również nowoczesna przestrzeń gamingowa, która przeznaczona jest dla tych nieco starszych. Wyposażono ją w komputery, konsole i najnowsze tytuły do grania. W jej zasobach udostępniona została również zupełna biblioteczna nowość, czyli książki interaktywne.

Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmuje ona zajęcia edukacyjne, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze. Do tego dojdą spotkania z technologią, jak „kodowanie na dywanie”, nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO czy Ozobotów. 

Storyteką pokieruje Anetę Sawczuk-Kędziak, związana od kilkunastu lat z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica, w czasie których pracowała w jej filii – Mediateka Start-Meta. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne w modelu STEAM, łączące zagadnienia z zakresu nauki, technologii, sztuki i matematyki.

Zobacz poniżej zdjęcia nowego odkrycia na budowie stacji metra:

Kto wymyślił zmianę czasu i dlaczego ją wprowadzono?