Sport

Kiedy odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego 2024? Ruszają zapisy!

2024-06-04 16:26

Zbliża się Bieg Powstania Warszawskiego 2024! Organizatorzy zdradzili już oficjalną datę wydarzenia, a wkrótce uruchomią zapisy. Uczestnicy będą mogli pobiec na dwóch dystansach - 5 km i 10 km.

Bieg Powstania Warszawskiego 2024 - termin, zapisy

Tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego zaplanowano na sobotę, 27 lipca. Na razie nie wiadomo, o której godzinie biegacze ruszą na trasę. Zdradzono jedynie, że będzie to "jak zwykle wieczorem".

Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się na dwóch dystansach - 5 km i 10 km. - Trasa Biegu związana jest z symbolicznymi miejscami dla Powstania Warszawskiego, to m.in. Pomnik Powstania Warszawskiego. Meta zlokalizowana jest przy ul. Konwiktorskiej, gdzie w sierpniu 1944 przebiegała linia frontu - przekazali przedstawiciele Aktywnej Warszawy.

- Bieg Powstania ma wyjątkową atmosferę, w tym roku szczególnie, gdyż przypada na okrągłą 80. rocznicę. Biegamy po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta. [...] Nastrój zapewnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu i większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. Jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna - powiedziała wiceprezydentka Renata Kaznowska.

Wszystkie najważniejsze szczegóły biegu zostaną udostępnione już niebawem. W środę, 5 czerwca o godz. 12:00 ruszą natomiast zapisy. Chętni będą mogli zgłosić się za pośrednictwem dedykowanego formularza, do którego link znajdą na stronie internetowej wydarzenia.

Tak wyglądał Bieg Powstania Warszawskiego 2023 - zobacz zdjęcia:

Żyje już tylko 400 powstańców. Jan Ołdakowski o przygotowaniach do 80. rocznicy Powstania Warszawskiego