Klub Sportowy Spójnia zagrożony. Miasto nie chce przedłużyć dzierżawy

i

Autor: Pixabay Klub Sportowy Spójnia zagrożony. Miasto nie chce przedłużyć dzierżawy

Klub Sportowy Spójnia zagrożony. Miasto nie chce przedłużyć dzierżawy

2021-10-25 19:41

Przyszłość kajakowej drużyny stołecznej Spójni niepewna! Warszawski Zarząd Zieleni nie chce przedłużyć klubowi umowy na dzierżawę terenu nad Kanałem Żerańskim. To może oznaczać koniec wieloletniej, sportowej historii. Jak się okazuje, nie wszystko jest jednak stracone i możliwy jest kompromis w sprawie dzierżawy.

Warszawska Spójnia zagrożona

Przyszłość sekcji kajakowej Klubu Sportowego Spójnia zagrożona! To dlatego, że stołeczny Zarząd Zieleni nie chce przedłużyć klubowi umowy na dzierżawę terenu nad Kanałem Żerańskim. Jak mówi dyrektor klubu, Andrzej Czapski - jeśli umowa nie zostanie przedłużona, to sekcja kajakowa Spójni zostanie zlikwidowana.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

- Jeżeli mówimy o szkoleniu sportowym na wysokim poziomie, to na terenie województwa mazowieckiego - według naszej wiedzy - nie ma drugiego takiego akwenu, który pozwoliłby nam na szkolenia w takim wymiarze - mówi dyrektor klubu, Andrzej Czapski.

Szansa na kompromis ws. Spójni

Nie wszystko jest jednak stracone. Anna Stopińska ze stołecznego Zarządu Zieleni informuje, że możliwy jest kompromis - umowa na rok. - Rozmawiamy o nowej, krótkoterminowej umowie dzierżawy, która pozwoli m.in. przygotować teren będący przedmiotem konkursu na przyszłego dzierżawcę oraz umożliwi utrzymanie ciągłości planów treningowych, trenujących tu zawodników - mówi Anna Stopińska.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...

Obecna umowa na dzierżawę terenu obowiązuje do końca października.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!