Ludzie znów ustawiają się w kolejkach do szczepień

i

Autor: pixabay Ludzie znów ustawiają się w kolejkach do szczepień

Kolejki w punktach szczepień na Mazowszu! "Boją się szpitala i śmierci"

2021-11-26 15:52

Ludzie ustawiają się w kolejkach nie tylko po trzecią dawkę. Jednego dnia na Mazowszu zaszczepiło się ponad 27 tys. osób. Na szczepienia przychodzą także ci, którzy wcześniej nie chcieli się szczepić. Boją się śmierci, a u nas 90 procent zgonów to osoby nieszczepione - mówi szef szpitala Południowego.

Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław

Kolejki do punktów szczepień na Mazowszu

Na Mazowszu jednego dnia zaszczepiło się ponad 27 tysięcy osób. Jeszcze miesiąc temu były dni, kiedy w punktach szczepień w ogóle nie było chętnych. Przychodzą masowo nie tyko na trzecią dawkę, ale też na pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19. 

- W tym tygodniu zaszczepiliśmy 1,6 tys. osób w naszych punktach. To o 100 procent więcej niż miesiąc temu. To pokazuje, że zdanie zmieniają też sceptycy. Bo te prawie dwa tysiące osób przyszło na pierwszą dawkę, a do tej pory szczepić się nie chciało - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Do dziś trzecią dawką w Warszawie zaszczepiło się 34 tysięcy osób. Widzą, co się dzieje i już wiedzą, że to wybór pomiędzy życiem a śmiercią. U nas 90 procent zgonów to osoby niezaszczepione. Mówię poważnie, szczepienie pomaga, a w szpitalach nie ma miejsc. U nas leży 260 pacjentów w ciężkim stanie. Większość niezaszczepiona. Zostało 40 miejsc, jak się wypełnią, zawiesimy przyjęcia. Proszę was i błagam, ludzie, szczepcie się - mówi szef tymczasowego szpitala Południowego Artur Krawczyk.

Czytaj także: Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?