sakura

i

Autor: Unsplash

Atrakcje

Kolejne japońskie wiśnie zostaną zasadzone w Warszawie! Zaplanowano piknik

2024-04-26 21:30

Wraz z nadejściem wiosny kwitnące japońskie wiśnie wprawiły wielu warszawiaków w prawdziwy zachwyt. Wkrótce w mieście zostaną więc posadzone kolejne drzewka. Organizatorzy zachęcają, aby przynieść ze sobą koc i wziąć udział w pikniku.

Sadzenie japońskich wiśni na Polu Mokotowskim

W sobotę, 27 kwietnia na Polu Mokotowskim odbędzie się wydarzenie "Sakura Day: Spotkanie z Królową Japońskich Wiśni". Organizowany przez Zarząd Zieleni Warszawy i Fundację Sakura event rozpocznie się o godz. 12:00.

- W tym roku posadzimy osiem drzewek unikalnych odmian wiśni japońskiej (sakura): Beni-shidare, Ichiyo, Okame i Jo-nioi - przekazali inicjatorzy akcji.

Wydarzenie będzie w pełni otwarte dla gości. Zainteresowani mogą przynieść ze sobą koc i wziąć udział w weekendowym pikniku. - Spotkanie z nowo wybraną Sakura Queen będzie także okazją do rozmów, cieszenia się naturą oraz skosztowania japońskich potraw ze stoisk dostępnych podczas wydarzenia - dodano.

Warto zaznaczyć, że event został objęty honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce. Wśród gości będzie więc ambasador Akio Miyajima, któremu towarzyszyć ma prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pole Mokotowskie wiosną 2024 - zobacz zdjęcia:

Totalny tłum na nowej kładce w Warszawie. Rowerem nie da się przejechać