Potwierdzone przypadki COVID w warszawskim ośrodku dla uchodźców

i

Autor: Getty images

Kolejne stołeczne placówki zamykane z powodu koronawirusa. Blisko 300 osób w kwarantannie

2020-06-01 18:46

160 osób na kwarantannie w schronisku dla bezdomnych na Żytniej, 111 w ośrodku dla uchodźców na Targówku i 22 z urzędu dzielnicy Bemowo. To tylko przypadki z ostatnich dni. W Warszawie znacznie przybywa zachorowań na koronawirusa. Coraz częściej całe placówki muszą być zamykane z powodu COVID-19.

Ile osób w Warszawie przebywa na kwarantannie?

Warszawski Sanepid podaje, że aktualna liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 17 775 tys.. Ostatnio coraz częściej COVID-19 wykrywany jest jednak w placówkach, które przez wirusa muszą być w całości zamykane. Chodzi m.in. o ośrodek dla cudzoziemców na Targówku czy schronisko dla bezdomnych przy ulicy Żytniej.

Koronawirus w schronisku dla bezdomnych

Taki przypadek ma miejsce w placówce przy Żytniej. Stołeczny ośrodek dla najbardziej potrzebujących został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z podopiecznych.

- Zakażony został już przetransportowany do szpitala. Pozostałe 160 osób korzystające z pomocy instytucji zostało poddanych kwarantannie - mówi rzecznik miasta Karolina Gałecka. 

Czytaj także: Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. To już rekordowa liczba zachorowań w Warszawie?

Koronawirus w urzędzie na Bemowie

Początkowo obawiano się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w urzędzie dzielnicy Bemowo, gdzie w organizmie jednej z urzędniczek stwierdzono potwierdzono obecność koronawirusa. Udało się szybko wyłapać 22 osoby z kontaktu bezpośredniego, a urząd zdezynfekowano, dlatego nie został on zamknięty - dodaje Karolina Gałecka.  

Czytaj także: Koronawirus w warszawskim ratuszu. Zakażona urzędniczka mogła zarazić kilkanaście osób

Koronawirus w ośrodku dla uchodźców na Targówku

Gorsza sytuacja panuje w ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku, gdzie przybywa 111 osób. 32 osoby są zakażone koronawirusem, trzy z nich hospitalizowano. 

- Tam jest o tyle trudniej, że zaczyna brakować podstawowych środków do życia, dlatego prowadzimy zbiórkę - mówi Ula z inicjatywy Przychodnia Skłot.

Przynosić można m.in.

  • Podpaski (nie tampony),
  • Miękkie owoce (jabłka, mandarynki, pomarańcze),
  • Miód w małych słoikach (żeby po pokojach rozdać),
  • Czosnek,
  • Czekolada bez dodatków mleczna dla dzieci
  • Pieluchy (różne rozmiary)

Szczegóły dotyczące zbiórki znajdują się w poniższym poście.

 


 

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?