Koniec uciążliwego zapachu w Wilanowie-Oborach. Powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej

i

Autor: fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska/Twitter

Koniec uciążliwego zapachu w Wilanowie-Oborach. Powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej

2021-02-05 14:34

Są pieniądze na budowę Centrum Edukacji Ekologicznej OZE na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Wilanów-Obory warszawskiej SGGW. Minister Klimatu i Środowiska podpisał umowę rektorem uczelni. Placówka będzie uczyć o odnawialnych źródłach energii i rozwiąże konflikt z mieszkańcami, którzy narzekają na odór.

ESKA XD #015

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zbuduje Centrum Edukacji Ekologicznej OZE

Sąsiedzi Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Wilanów-Obory warszawskiej SGGW będą mogli odetchnąć. Na miejscu powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej OZE. Centrum ma skupiać się na badaniach nad produkcją biogazu i biometanu, ale ma też rozwiązać problem uciążliwego zapachu. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł mówił o presji mieszkańców na modernizację jednostki.

Czytaj także: Warszawiacy jeżdżą na gapę! Dług za nieopłacone bilety wynosi miliony złotych

- Niektórzy mocno protestują przeciw sąsiedztwu, które dla niektórych bywa uciążliwe. Przy okazji budowy centrum będzie można rozwiązać problem, który jest bardzo gorący w tym miejscu - mówi Konstanty Radziwiłł.

Rektor SGGW Michał Zasada wyjaśniał, że centrum pozwoli poznać wszystkie etapy powstawania biogazu.

- Będzie to obiekt, który pozwoli kształcić studentów kierunków związanych z energią odnawialną, ale też pozwoli na upowszechnianie tej idei w gospodarce, szczególnie gospodarstwach rolnych, ale nie tylko - mówił.

Będzie też okazją do nawiązania współpracy uczelni z biznesem. Inwestycja będzie kosztować 2,5 miliona złotych.​

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!