Pierwsza doba bez zgonu

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy to koniec epidemii?

Koronawirus w Polsce: Pierwsza doba bez potwierdzonego zgonu. Czy to koniec pandemii?

2020-05-25 15:41

Pierwsza doba bez potwierdzonego zgonu spowodowanego COVID-19 - tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. Poinformowano także o nowych zachorowaniach. Podczas ostatniej doby potwierdzono blisko 150 nowych przypadków. Czy to oznacza koniec epidemii? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Pierwsza doba bez zgonu

- Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze, gdzie publikowane są najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce. W tym samym komunikacie poinformowano także o 148 nowych przypadkach:

  • 89 w woj. śląskim,
  • 18 w woj. wielkopolskim,
  • 15 w woj. dolnośląskim,
  • 10 w woj. lubelskim,
  • 4 w woj. świętokrzyskim,
  • 4 2 woj. opolskim,
  • 3 w woj. pomorskim,
  • 3 w woj. podlaskim,
  • 3 w woj. lubuskim,
  • 1 w woj. zachodniopomorskim.

Czytaj także: Studenci Uniwersytetu Warszawskiego w tym roku nie wrócą na studia. Jest kilka wyjątków

Ile testów na koronawirusa wykonano?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o liczbie testów na koronawirusa wykonanych w ostatniej dobie. Wykonano ich 12,1 tys. Od początku pandemii przebadano już 779 576 próbek. Dla porównania, w piątek 22 maja wykonano 31,3 tys. testów.

Specjalizacje medyczne - test wiedzy

Pytanie 1 z 10
W leczeniu nadwagi i otyłości specjalizuje się:

Koronawirus w Polsce - ile osób zachorowało?

Od początku pandemii zachorowało 21 440 osób. Zmarło 996 osób. Dane z Ministerstwa Zdrowia są podawane dwa razy dziennie. Około godziny 10 i około godziny 17.30.

Czy to koniec pandemii w Polsce?

Zdaniem rzecznika resortu zdrowia mamy powody do zadowolenia. Tym bardziej, że spadają też liczby hospitalizowanych osób zakażonych koronawirusem i tych, którzy wymagają respiratora. Wojciech Andrusiewicz podkreśla, że w ostatnich dniach zgonów było coraz mniej, a ma to świadczyć o nie tak dużej liczbie niezdiagnozowanych przypadków chorych na COVID-19.
- To liczba zgonów jest brana pod uwagę przy ocenie tego ile osób może być niezdiagnozowanych w danym społeczeństwie - tłumaczy Andrusiewicz.

Czytaj także: Z kim mogę iść do restauracji lub kawiarni? Ile osób może być jednocześnie przy stoliku?

Najwięcej zachorowań na Śląsku

Do największej liczby zarażeń wciąż dochodzi na Śląsku. Resort zdrowia zapewnia jednak, że ogniska zachorowań na Śląsku są pod pełną kontrolą, a do końca tygodnia liczba zakażeń w tym województwie ma zbliżyć się do pozostałych reginów w kraju. Należy jednak podkreślić, że równo tydzień temu słyszeliśmy podobne komunikaty.

Analizator osocza trafił do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku