Lussi Książulo

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS; Instagram @ksiazulo

Jedzenie

Książulo stanął w obronie Baru Lussi. "Nie pozwólmy usuwać tak kultowych miejsc"

2024-03-01 14:18

Już wkrótce Bar Lussi, czyli mała, warszawska budka z zapiekankami, będzie musiała zniknąć z obecnej lokalizacji po ponad 30 latach działalności. W obronie punktu stanęło wielu wiernych klientów, w tym niezwykle popularny youtuber Książulo. Jak sam podkreślił, zależało mu, by nagłośnić tę sprawę.

Co dalej z Barem Lussi?

Szczegóły sporu wokół popularnej budki z zapiekankami opisywaliśmy już przed kilkoma dniami. Bar Lussi działa przed Pałacem Kultury i Nauki od ponad 30 lat, jednak już wkrótce będzie musiał przenieść się do jednej z wieżyc dworca Warszawa Śródmieście. Budka stoi bowiem na swoim dzisiejszym miejscu bez zezwolenia, przez co właścicielowi naliczane są kolejne kary.

Książulo stanął w obronie kultowego Baru Lussi w Warszawie

Klienci nie zgadzają się ze stanowiskiem urzędników i chcą protestować przeciw likwidacji Lussi w obecnym kształcie. Głos w sprawie zabrał również szalenie popularny youtuber Książulo, dzięki któremu budka przeżywa w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie.

Twórca na krótkim nagraniu nakreślił problem budki oraz przypomniał o zaplanowanym na 9 marca wydarzeniu: "Rave pod Barem Lussi". Jak zaznaczył, tego dnia nie będzie go w Polsce, więc nie pojawi się pod PKiN. Jednocześnie zaprosił tam jednak obrońców zapiekanek, gdyż "chciał nagłośnić tę sprawę".

- Nie pozwólmy tak po prostu usuwać tak kultowych miejsc jak Lussi - dodał Książulo.

Odwiedziliśmy popularne targowisko w Warszawie. Wędliny wygrzewały się na słońcu!