Kto zostanie Warszawiakiem Roku? Ruszyły zgoszenia do do Warszawiaków 2022!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Kto zostanie Warszawiakiem Roku? Ruszyły zgłoszenia do Warszawiaków 2022!

2023-01-02 14:38

Wystartowały zgłoszenia do Warszawiaków 2022 – plebiscytu, który wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach: Kawiarnia, Restauracja, Sport, Kultura, Rozrywka, Zdjęcie, Wydarzenie i Warszawiak Roku. Dwiema tegorocznymi nowościami są: „Inicjatywa Roku” oraz kategoria, w której o tytuł powalczy 18 dzielnic miasta.

Warszawiaki to plebiscyt zainaugurowany w 2014 r przez dziennikarza i warszawiaka Bartosza Kańtocha. Jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają swoje propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym.

- Plebiscyt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem warszawiaków, którzy wybierają to co najlepsze w ich ukochanym mieście. – podkreśla Bartosz Kańtoch, pomysłodawca wydarzenia i dodaje: - 7. edycja plebiscytu to „strzał w dziesiątkę” - Warszawiaki 2022 wyłonią zwycięzców w 10, nieco odmienionych, kategoriach.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, ponownie wybierzemy Warszawiaka Roku, najważniejsze wydarzenie, najlepsze zdjęcie, ale także dzielnicę, inicjatywę, kawiarnię, restaurację, kulturę, sport i rozrywkę roku. Każdy mieszkaniec Warszawy do 25 stycznia może zgłaszać swoje propozycje na stronie www.warszawiaki.pl.

1 lutego 2023 r. ogłoszone zostaną nominacje w 10 kategoriach i tym samym rozpocznie się głosowanie finałowe, które potrwa do końca lutego. Do kogo powędrują wyróżnienia w postaci kultowych statuetek? Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się na początku marca.

Szczegóły oraz cały przebieg Plebiscytu można śledzić na www.warszawiaki.pl oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok.

QUIZ. Warszawa w literaturze. To wypada wiedzieć, nawet jak czytanie to nie twoja pasja

Pytanie 1 z 10
Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach" pięknie opisał realia przedwojennej Warszawy. Głównie jakiej części?