wieś

i

Autor: Unsplash

Z regionu

Która wieś w woj. mazowieckim jest najmniejsza? Mieszka w niej jedna osoba

2024-07-18 16:17

Spośród wsi w woj. mazowieckim trudno jest wybrać tą, która definitywnie jest najmniejsza. W regionie nie brakuje bowiem miejscowości zamieszkiwanych zaledwie przez kilka osób. W naszych poszukiwaniach szczególnie wyróżniła się jedna z nich, gdyż według oficjalnych danych... mieszka w niej tylko jedna osoba.

Najmniejsza wieś w woj. mazowieckim. To może być Piotrów

W ostatnim czasie opisywaliśmy już największą wieś w woj. mazowieckim. Tym razem postanowiliśmy więc odnaleźć najmniejszą z nich. Zadanie nie jest łatwe - dotarcie do statystyk dotyczących każdej z miejscowości bywa zadaniem karkołomnym. W naszych poszukiwaniach natrafiliśmy jednak na prawdziwego "rekordzistę".

Chodzi o wieś Piotrów, położoną w powiecie białobrzeskim. Jak wynika z Raportu o stanie gminy Promna 2022, miejscowość zamieszkuje jedna osoba. Jest to mężczyzna.

Podobnych wsi, zamieszkiwanych przez jedną osobę, może być oczywiście więcej. Portal polskawliczbach.pl wskazuje chociażby na Bieliny (pow. warszawski zachodni), Ławy (pow. warszawski zachodni) czy Mszadla (pow. szydłowiecki). Sytuacja w przypadku takich miejscowości jest jednak oczywiście na tyle dynamiczna, że dane z dnia na dzień mogą się okazać nieaktualne.

Plaża Rusałka w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Znany ksiądz otworzył lokal w Warszawie. Impreza do późnej nocy. Byliśmy na miejscu
Listen on Spreaker.