Platforma Vinted z założenia jest świetną opcją dla osób, które chcą pozbyć się z szafy zalegających ubrań. Sprzedaż poprzez aplikację gwarantuje zysk, a zapomnianym spodniom czy bluzkom daje drugie życie.
Ile można zarobić na Vinted?
Obecnie wiele użytkowniczek platformy chce zarobić, a nie pozbyć się ciuchów ze swojej szafy za ułamek ceny. Czynnikiem, który wpływa na rosnące zainteresowanie użytkowniczek, jest fakt, że zyski nie są opodatkowane i trafiają prosto do portfeli sprzedających. Na Vinted można bezpłatnie wystawić swoje ubrania, co jest kolejnym plusem platformy.
Okazuje się jednak, że dla wielu osób jest to znakomity sposób na dorobienie się całkiem sporej sumy. Wystarczy kupić odpowiednio wyselekcjonowane ubrania w sklepie z tanią odzieżą i wystawić je na Vinted.
Aktywna użytkowniczka Vinted jest w stanie zarobić 5-6 tys. zł miesięcznie - podaje kobieta.wp.pl.
Jak wygląda handel ubraniami na Vinted?
Sprzedaż ubrań na Vinted wymaga pracy i cierpliwości. Ubrania trzeba przygotować, zrobić odpowiednie zdjęcia, opisać w sposób, który przykuwa uwagę oraz sprytnie wyróżnić się spośród innych ofert, walcząc o uwagę każdego użytkownika. To wszystko już po tym, jak w second-handzie trafimy na ciuch, którego stan, kolory, rozmiar i jego skład są dobrej jakości.
Jeśli transakcja między użytkownikami dojdzie do skutku, to sprzedawca musi wykonać parę kroków. Przed nim estetyczne spakowanie przesyłki, nadanie paczki i ustalenia z klientem. Rozmowy z kupującym bywają uciążliwe i nie zawsze udaje się dojść do porozumienia.
Prawne regulacje związane ze sprzedażą online
Od września 2023 roku w Polsce obowiązuje nowe prawo, które między innymi odnosi się do zarobku na Vinted. Platformy sprzedażowe (Vinted, OLX czy Allegro) muszą raportować do szefa KAS transakcje. Chodzi o osoby, które zawierają 30 transakcji lub łączna ich wartość przekroczy 2 tys. euro (niespełna 9 tys. zł).