Legia Warszawa

Autor: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa lepsza od Drity. Dwa gole, czerwona kartka i brak niespodzianek

Mecz Legia Warszawa - Drita Gnjilane zakończył się zwycięstwem polskiej drużyny 2:0. Bramki w spotkaniu zdobyli Blaž Kramer (56. minuta) oraz Marc Gual (83. minuta). Rewanż pomiędzy drużynami odbędzie się już w czwartek, 29 sierpnia.

Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane: wynik

Pierwsza połowa meczu eliminacyjnego Ligi Konferencji Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane przebiegła bezbramkowo. Jej najważniejszym punktem była bez wątpienia czerwona kartka, którą obejrzał w 31. minucie Hasan Gomda. Co prawda początkowo zawodnik otrzymał żółtą kartkę, jednak ostatecznie sędzia zmienił swoją decyzję. Od tego momentu Drita grała więc w osłabieniu.

Wynik dla stołecznej Legii otworzył w 56. minucie Blaž Kramer, a w 83. minucie było już 2:0 dzięki trafieniu Marca Guala. Choć szans na dodatkowe podwyższenie prowadzenia przez warszawiaków było sporo, ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem drużyny znad Wisły.

Rewanż KF Drita Gnjilane - Legia Warszawa zaplanowano na 29 sierpnia, na godz. 20:00.

Przypomnijmy, że warszawski klub w poprzedniej rundzie wyeliminował duński Broendby IF (3:2 na wyjeździe, 1:1 u siebie), a drużyna z Kosowa okazała się lepsza w dwumeczu po dogrywce od łotewskiej Audy Kekava. Kolejny rywal Legii wydawał się teoretycznie znacznie łatwiejszy niż Broendby, ale trener Goncalo Feio przestrzegał przed lekceważeniem Drity.

Ostatecznie typowana na faworyta Legia rzeczywiście zdawała się męczyć, szczególnie w pierwszej połowie. Choć od 31. minuty grała w przewadze, bramkę zdobyła dopiero blisko 60. minuty. Prawdziwe rozluźnienie w polskim zespole pojawiło się dopiero po zdobyciu drugiej bramki, która - mimo zmasowanego ataku w końcowych minutach - okazała się ostatnią w całym spotkaniu. Nie zmienia to jednak faktu, iż warszawiacy udadzą się na rewanż z przewagą, która może dać im większą pewność siebie już od pierwszych minut spotkania.