Szkolenia na wypadek wojny
Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy zespołów ratownictwa medycznego oraz ludności cywilnej w zakresie podstaw medycyny taktycznej, nazywanej również medycyną pola walki. W ramach zadania planowane są cykliczne, 5-godzinne szkolenia. Projekt realizowany będzie przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie.
100 tys. zł na szkolenie
W szkoleniach ma wziąć udział minimum 500 osób. Wykorzystany zostanie niezbędny sprzęt szkoleniowy (m.in. opatrunki hemostatyczne, rurki intubacyjne, opatrunki Ashermana, zestawy treningowe wkłuć doszpikowych). Według planu 200 miejsc jest przeznaczonych dla osób z personelu medycznego, a 300 dla ludności cywilnej. Co ważne, w ramach projektu powstaną także filmy instruktażowe w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Samorząd województwa przeznaczył na realizację tego przedsięwzięcia 100 tys. zł.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!