Mężczyzna z maczetą

i

Autor: Straż Miejska Warszawa

Kryminalne

Agresywny mężczyzna groził klientom maczetą. Został ujęty przez straż miejską

2023-05-25 19:45

52-letni mężczyzna został zatrzymany przez strażników miejskich po tym, jak groził klientom i ochronie centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna za pomocą maczety. Jednak to, co odkryto w jego reklamówce, okazało się jeszcze bardziej niepokojące.

Strażnicy miejscy ujęli 52-letniego mężczyznę, który groził maczetą klientom i ochronie centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna – poinformowała we czwartek stołeczna straż miejska.

Groźny mężczyzna z maczetą. Interweniowali strażnicy miejscy

Strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie z centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna. Mężczyzna po wyzywaniu i nękaniu pobliskich klientów został najpierw wyproszony przez ochronę ze sklepu. Spowodowało to wzrost napięcia przed wejściem do centrum handlowego. Według relacji pracowników ochrony pojawił się z maczetą w ręku i zaczął grozić jej użyciem.

– Pracownicy ochrony relacjonowali, że przed wejściem znajduje się pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku, którego chwilę wcześniej wyprosili ze sklepu po tym, jak zaczepiał i wyklinał klientów. Wówczas jego agresja przybrała na sile, wyjął maczetę, straszył jej użyciem. Wielokrotnie w wulgarnych słowach zapowiadał też, że zrobi ochroniarzom krzywdę – przekazała stołeczna SM.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wykorzystując chwilę nieuwagi agresora, odebrali mu niebezpieczne narzędzie i srebrną reklamówkę. Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi policji.

– Jak się okazało, oprócz maczety mężczyzna miał w niej jeszcze siekierę, zapasowy obuch i sporej wielkości młotek. Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem ani ostrzeżenia. 52-latek nadal odgrażał się ochronie galerii. Zaczął też szarpać jednego ze strażników, uszkadzając kamizelkę taktyczną – podała SM.

Prawomocny wyrok dla Zygmunta W., oskarżonego o gwałty na kilkuletniej wnuczce