Akcja Strajku Kobiet w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji

i

Autor: Ogólnopolski Strajk Kobiet Ogólnopolski Strajk Kobiet

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji. Niecodzienna akcja w Warszawie

2021-03-15 10:34

"Ul. Gwałtów i poniżania", "ul. Prześladowań LGBTQ+ i pokojowo protestujących", "ul. Igora Stachowiaka – Pamięci", "ul. Morderstw i brutalności" - plakaty o takiej treści, imitujące tablice z nazwami ulic pojawiły się rano 15 marca przy Komendzie Głównej Policji na ul. Puławskiej. Organizatorzy zachęcają do zapalania zniczy w tym miejscu.

15 marca w Warszawie, w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji, przy Komendzie Głównej Policji pojawili się m.in. Babcia Kasia i Linus Lewandowski, którzy przykuli się do płotu komendy i opowiedzieli o swoich zatrzymaniach. Tego dnia obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji. Przywołany został również symbolicznie Igor Stachowiak zamordowany na wrocławskiej komendzie policji. Na miejscu rozdawane były ulotki skierowane do funkcjonariuszy policji. Organizatorzy zachęcają do dołączenia do akcji. "Niech każda i każdy kto może przyjdzie na ulicę Puławską 148/150 pod Komendę Główną Tortur w Warszawie. Zapalajcie znicze wzdłuż płotu, na którym zawisły symboliczne bannery z nazwą ulicy Igora Stachowiaka - Pamięci. Dziś Komenda Główna Policji zmienia się w Komendę Główną Tortur, która mieści się przy wszystko mówiących "ulicach" - piszą w mediach społecznościowych organizatorzy. I dodają: "Nawet jeśli policja zerwie upamiętniające symbolicznymi nazwami bannery, nie zerwie piętna czynów, których dopuszcza się od lat!". Wymieniają m.in. "prześladowania nieletnich, dławienie pokojowych demonstracji, poniżanie bezbronnych, torturowanie, zastraszanie, nadużywanie siły i wykonywanie bezprawnych rozkazów".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta przed Szpitalem Praskim
Sonda
Czy wyrok jest słuszny?