Warszawa

i

Autor: NEMO / SE / WARSZAWA

Z Warszawy

Mieszkańcy Warszawy ocenili życie w dzielnicach. Którzy są najmniej zadowoleni?

2024-07-12 14:08

Warszawa jest ogromnym miastem, przez co jej dzielnice mogą znacznie się różnić. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy, którzy ocenili życie w poszczególnych częściach stolicy. Gdzie zadowolenie było najniższe i jak wypadło na tle najbardziej docenianych sąsiedztw?

Dane, z których zaczerpnęliśmy, pochodzą z Raportu z badania potrzeb, postaw i opinii mieszkańców Warszawy na temat jakości funkcjonowania Warszawy. Dokument został wydany w kwietniu 2024 r., a same ankiety przeprowadzono w marcu.

Mieszkańcy tych dzielnic są najmniej zadowoleni z życia w Warszawie

Twórcy badania zapytali mieszkańców poszczególnych dzielnic m.in. o to, w jakim stopniu są zadowoleni z życia w Warszawie. Najsłabiej, choć wcale nie tak źle pod tym kątem wypadła Ochota - zdecydowanie zadowolonych było 17 proc., a raczej zadowolonych - 59 proc. pytanych, co daje łącznie 76 proc. zadowolonych.

Stosunkowo niskie w tej skali zadowolenie wyrazili też mieszkańcy Ursusa (26 proc. zdecydowanie zadowolonych; 54 proc. raczej zadowolonych) oraz Białołęki (40 proc. zdecydowanie zadowolonych; 43 proc. raczej zadowolonych).

Dla porównania najlepiej życie w Warszawie ocenili mieszkańcy Włochów, gdzie 35 proc. ankietowanych wybrało opcję "zdecydowanie zadowolony", a 59 proc. "raczej zadowolony". Łącznie to 94 proc.

W tych dzielnicach Warszawy mieszkańcy są najmniej zadowoleni z życia

W badaniu sprawdzono również, jak warszawiacy oceniają życie w swoich dzielnicach. Najmniej pozytywnych opinii wyrazili mieszkańcy Pragi-Północ - 17 proc. wybrało opcję "zdecydowanie zadowolony", a 54 proc. "raczej zadowolony". Daje to łącznie "jedynie" 71 proc.

Tuż za nimi zestawieniu znaleźli się mieszkańcy Białołęki (32 proc. zdecydowanie zadowolonych; 48 proc. raczej zadowolonych) oraz Targówka (20 proc. zdecydowanie zadowolonych; 63 proc. raczej zadowolonych), Pragi-Południe (28 proc. zdecydowanie zadowolonych; 55 proc. raczej zadowolonych) i Ursusa (28 proc. zdecydowanie zadowolonych; 55 proc. raczej zadowolonych).

Jak widać, choć niektóre dzielnice rzeczywiście wypadają w zestawieniu słabiej, i tak osiągają naprawdę pozytywne wyniki. Trudno się temu dziwić - łącznie 87 proc. badanych stwierdziło, że są zdecydowanie lub raczej zadowoleni z życia w swoich dzielnicach. Tyle samo procent respondentów pozytywnie wypowiedziało się o życiu w Warszawie.

Czytaj także: W której dzielnicy Warszawy żyje się najlepiej? Mieszkańcy sami odpowiedzieli

W tych dzielnicach Warszawy oddawanych jest najwięcej nowych mieszkań - zobacz zdjęcia:

Znany ksiądz otworzył lokal w Warszawie. Impreza do późnej nocy. Byliśmy na miejscu
Listen on Spreaker.