Młody mężczyzna spadł z materaca na jeziorze. Jego życia nie udało się uratować

2022-07-25 11:28

W niedzielę 24 lipca w miejscowości Secyminek w powiecie nowodworskim doszło do tragedii. Młody mężczyzna spadł z materaca podczas pływania na nim po jeziorze i zaczął się topić. Mimo szybkiej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować.

Jak przekazał w rozmowie z Eska.pl Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, zgłoszenie w sprawie wpłynęło do służb o godzinie 13:59. Przekazano w nim, że młody mężczyzna spadł z materaca na jeziorze.

Choć początkowo wyglądało to na zwykły upadek, 32-latek przez dłuższy czas nie wypływał. Zdecydowano się więc wezwać specjalistyczną pomoc ratunkową.

Czytaj także: Co z Marszem Powstania Warszawskiego? Trwa sądowa batalia

Akcja ratunkowa nad jeziorem. Mężczyzna utonął

Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy, pojawiła się tam również grupa wodno-nurkowa. Mężczyznę udało się wydobyć z wody, jednak o godzinie 15:09 lekarz niestety stwierdził jego zgon.

Ustaleniem, jak doszło do tragicznego wypadku, zajmuje się obecnie prokuratura. Na miejscu zdarzenia pracowała również policja, która miała pomóc ustalić okoliczności zdarzenia.

Utonięcia coraz większym problemem

Jako że statystyki dotyczące utonięć w Polsce są naprawdę tragiczne, służby apelują o wyjątkową ostrożność w czasie wypoczynku nad wodą. Jak wynika z danych udostępnionych przez mundurowych, jedynie w miniony weekend utopiło się 10 osób. W tym miesiącu w podobny sposób zginęły natomiast łącznie aż 53 osoby.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Remiza.pl.

Szok w centrum Warszawy. Ukradł walizki z klatki schodowej. Przed policją schował się pod łóżko