Wirtualna Akademia

i

Autor: pixabay.com

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do... Wirtualnej Akademii!

2020-11-30 14:59

Wirtualne wędrówki po Muzeum, próba stworzenia powstańczego pamiętnika, a w końcu pytanie o nadrzędne wartości - to wszystko oferuje uczniom Wirtualna Akademia Muzeum Powstania Warszawskiego. Zajęcia są podzielone na dwa bloki, a każdy z nich ułatwi odkrywanie historii uczącym się zdalnie uczniom.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6

Pasjonaci poprowadzą lekcje historii!

Wśród tematów: Latający Powstańcy, Powstanie w bluzce w kwiatki czy Powstańczy dzień powszedni. W zajęciach uczniowie mogą wziąć udział w ramach Wirtualnej Akademii Muzeum Powstania Warszawskiego. Bloki tematyczne zostały opracowane zarówno z myślą o uczniach podstawówek jak i liceów, techników czy szkół branżowych. Jak mówi kierownik działu edukacyjnego Muzeum, Karol Mazur, kluczowe było stworzenie zajęć tak, by zainteresować uczniów i przykuć ich uwagę.

Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza słowo NAUUURA?

"Najważniejsze było by pokazać uczniom ekspozycje. Stąd nagraliśmy serię krótkich filmików, które pokazują wnętrze naszego niestety zamkniętego Muzeum. Myślę, że to nas odróżnia od innych tego typu propozycji edukacyjnych. Oczywiście wykorzystujemy także prezentacje, zdjęcia czy fragmenty utworów" - mówi Mazur.

Nowością jest wprowadzenie zajęć "Przejdźmy do historii", które są prowadzone przez muzealnych przewodników - oferta kierowana jest do starszych uczniów, bo czekają na nich trudniejsze zagadnienia.

"Będziemy zadawać młodym ludziom pytania, bo to jest chyba najważniejsze. Żeby z jednej strony przekazać pewną wiedzę, a z drugiej strony z nimi podyskutować o ważnych rzeczach. Odpowiedzieć na pytanie czy są wartości cenniejsze niż ludzkie życie, których warto bronić, czy też życie jest najważniejsze" - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji o zajęciach oraz formularz rezerwacji lekcji, nauczyciele znajdą na stronie internetowej Muzeum.​