Najlepsze imię dla mamuta? Muzeum Geologii czeka na propozycje

i

Autor: Łukasz Rydzewski, radio ESKA

Najlepsze imię dla mamuta? Muzeum Geologii czeka na propozycje

2021-07-13 17:44

Muzeum Geologii szuka imienia dla mamuta. Eksponat od blisko 65 lat jest jedną z głównych atrakcji placówki, ale jak dotąd nie doczekał się nazwania.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Muzeum Geologii szuka imienia dla mamuta

Eksponat od blisko 65 lat jest jedną z głównych atrakcji placówki, ale jak dotąd nie doczekał się nazwania. – Propozycje na formularzu zgłoszeniowym ze strony muzeum można przysyłać e-mailowo lub wrzucić do urny w muzeum. Spośród otrzymanych propozycji komisja wybierze trzy, na które wszyscy będą mogli głosować, wybierając ostatecznie imię dla mamuta - mówi Monika Krzeczyńska, zastępca kierownika muzeum.

Czytaj także: Ul. Płaskowickiej zamieniła się w rzekę - nie uwierzycie, jaka "jednostka" po niej pływała

Zwycięzca konkursu i wylosowani uczestnicy otrzymają okazy geologiczne. Szkielet mamuta powstał z kości znalezionych na stanowisku paleontologicznym w Pyskowicach. - W plejstocenie klimat był znacznie chłodniejszy, a okolice Pyskowic wyglądały zupełnie inaczej.

- Rozległe stepy, pocięte były siecią rzek. Pagórki i wzniesienia porastały karłowate wierzby i brzozy. Żyło tutaj wiele zwierząt, rodziły się, żyły i umierały, a ich martwe ciała w czasie wzmożonych opadów spływały z masami błota i wody w kierunku pradoliny rzeki Kłodnicy - dodaje Krzeczyńska.

Muzeum czeka na propozycje do 12 września. Formularz znajdziecie na pgi.gov.pl.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!