W Warszawie bardzo często powstają nowe inwestycje. Tym razem na pograniczu Śródmieścia i Woli, na znanej wszystkim warszawiakom ul. Krochmalnej powstanie wyjątkowa rezydencja. Za jej projekt odpowiada Atelier7architektura Gnich. Zgodnie z planem ma to być apartamentowiec, wykorzystywany w celach mieszkalnych i kapitałowych.
Czytaj także: Nowy wieżowiec powstanie przy Placu Zawiszy. Gigant będzie mierzył 130 metrów
Ile kosztują mieszkania w Rezydencji Krochmalna 44?
Rezydencja Krochmalna 44 składać się będzie z 8 kondygnacji, na których umieszczono jedynie 27 apartamentów, w tym dwa dwukondygnacyjne penthouse’y z tarasami na dachu oraz widokiem na centrum Warszawy.
Części wspólne, przewidziane do użytku wszystkich mieszkańców, przypominać mają wnętrza hoteli butikowych, przy czym to właśnie one mają zapewniać kameralność i intymność.
Według portalu Sonarhome.pl, mieszkania na Krochmalnej 44 kosztują 15,5 tys. zł za metr kwadratowy.
Wyjątkowy apartament na warszawskiej Woli
Rezydencja Krochmalna 44 z pewnością będzie wyróżniającym się punktem na mapie Warszawy. To kameralna inwestycja apartamentowa położona w samym sercu stolicy przy ulicy Krochmalnej 44, której zawdzięcza nazwę. Według zapowiedzi inwestora, budynek wyróżni się nie tylko doskonałą lokalizacją, ale też nowoczesnym designem i wysokim standardem.
Miejsce zdaniem jego twórców będzie dobrym obiektem zarówno do zamieszkania, jak również do ulokowania kapitału. Za tym projektem stoi wspomniana wyżej pracownia Marcina Gnicha, Atelier7architektura Gnich, a całość została zaprojektowana z dużą starannością widoczną na wizualizacjach budynku.
- Zastosowanie szlachetnych materiałów wykończeniowych świadczy o świadomości projektowej inwestora, który chciał stworzyć miejsce autentyczne i prawdziwe - czytamy na stronie inwestora.
Czytaj także: Najwyższy budynek w Warszawie. Varso Tower nie ustępuje wieżowcom Manhattanu
Budowa apartamentowca wystartować ma w tym roku, a zakończenie prac nad inwestycją przewidziane jest na 2025 rok. Obecnie trwa przetarg na Generalnego Wykonawcę.
Czytaj także: Warszawskie metro jest nawiedzone? Wielka tajemnica podziemnych tuneli