Pierwsza odsłona mapy została opublikowana w 2016 roku. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło co zauważyli sami mieszkańcy Pragi- to właśnie oni dali sygnał do działania i wykonali sporo pracy nad stworzeniem aktualizacji.
"Prascy Seniorzy zaalarmowali nas, że mapa jest nieaktualna co utrudnia im życie, kiedy chcą coś oddać do naprawy. To także oni chodzili pod adresy na mapie i sprawdzali, które zakłady działająi informowali, że pojawiły się nowe pracownie- mówi Katarzyna Chudyńska- Szuchnik z Muzeum Warszawskiej Pragi".
Choć więcej zakładów z Pragi zniknęło, bo aż kilkanaście w tym między innymi zakład kuśnierski, to dobra wiadomość jest taka, że kilku rzemieślników postanowiło zacząć działać po prawej stronie Wisły.
"Mamy nowych lutników, u których możemy naprawiać gitary czy skrzypce. Pojawili się także jubilerzy oraz złotnicy oraz słynna piekarnia rzemieślnicza, do której przyjeżdżaja po świeże pieczywo mieszkańcy z całego miasta - dodaje Chudyńska- Szuchnik"
Uroczysta premiera nowej mapy już 6. lutego. W wersji papierowej będzie można ją bezpłatnie zabrać z Muzeum Warszawskiej Pragi. W wersji elektronicznej, pojawi się także w internecie.