Z Warszawy

Nowe centrum sportowo-kulturalne nad Wisłą. Rusza Przystań Warszawa

2024-07-15 15:19

Przystań Warszawa odżyje! Miasto odnalazło bowiem nowego dzierżawcę kompleksu drewnianych budynków na Cyplu Czerniakowskim. Oficjalne otwarcie Centrum Sportowo-Kulturalnego nad Wisłą zaplanowano na połowę lipca.

Przystań Warszawa - otwarcie 2024

Przetarg na ośmioletnią dzierżawę kompleksu został rozstrzygnięty w lutym 2024 r. Przystań Warszawa znajduje się na bulwarze Flotylli Pińskiej, przy ul. Zaruskiego. "Łączna powierzchnia terenu to ponad 2 tys. m2. Budynki położone są malowniczo wśród zieleni, nie brakuje tu małej architektury. Wystarczy przenieść kajak lub łódkę z hangaru przez przejście podziemne, by przenieść się na wygodny pomost w porcie" - opisywało to miejsce miasto.

Czytaj także: Przystań Warszawa przy Porcie Czerniakowskim w końcu odżyje. Wśród wielu atrakcji restauracja

Oficjalne otwarcie Przystani Warszawa zaplanowano na sobotę, 13 lipca, na godz. 9:00. "Z dumą ogłaszamy otwarcie Przystani Warszawa, unikalnego kompleksu kulturalno-rozrywkowego położonego tuż nad brzegiem Wisły. Na obszarze 6 hektarów malowniczej ziemi powstał nowoczesny skandynawski kompleks, składający się z siedmiu parterowych budynków, które będą gospodarzem szerokiej gamy atrakcji" - przekazali organizatorzy wydarzenia.

W Przystani Warszawa odwiedzający mogą oddawać się różnorodnym aktywnościom. Czekają na nich zajęcia i warsztaty, treningi sportowe, szkoła i wypożyczalnia SUP. Poza tym w kompleksie znalazły swoje miejsce m.in. galeria i przestrzeń eventowa "Przystań", kawiarnia Relaks oraz koncept gastronomiczny Monkey Love.

"Naszym celem jest zapewnienie gościom pełnego doświadczenia, które będzie tak zróżnicowane i atrakcyjne, że pozwoli im na dłużej cieszyć się naszą ofertą i sprawi, że staną się stałymi bywalcami. Co tydzień zapraszamy nowych artystów na wernisaże, występy i warsztaty, aby zapewnić szeroki dostęp do sztuki i rozrywki na najwyższym poziomie" - zaznaczyli przedstawiciele obiektu.

Co dokładnie będzie się działo w czasie wielkiego otwarcia? Uczestnicy wydarzenia wspólnie zjedzą śniadanie i ruszą do sportowych aktywności.

- W trakcie dnia będzie można poćwiczyć na ergometrach, aby później wypłynąć na Wisłę wiosłami z olimpijką Agnieszką Kobus-Zawojską. W międzyczasie będzie można pograć w tenisa, popływać na deskach SUP i pospacerować z kijkami. Przewidziany jest również specjalny trening nordic walking dla osób niewidomych i słabowidzących, pływanie na żaglach oraz rejsy po Wiśle - przekazał ratusz. Na miejscu będzie też można obejrzeć występ muzyków afrykańskich oraz wystawę zdjęć "Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę".

Dokładny program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy.

Brodka zaśpiewa o Warszawie w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego