Outriders Klub

i

Autor: Outriders - portal X

atrakcje

Nowy multimedialny klub na mapie Warszawy. Reporterski kolektyw będzie łączył tam sztukę z mediami

2024-04-10 12:03

W Warszawie otwiera się nowe wyjątkowe miejsce, gdzie obraz, dźwięk i światło będą współgrać ze sobą, by łączyć sztukę z mediami. Swoją działalność właśnie rozpoczyna Outriders Klub. Będzie on działał przy ulicy ul. Rokosowskiej 8 na Starej Ochocie, a jego założycielami jest grupa multimedialnych reporterów.

Outriders to znany reporterski kolektyw, który wyróżnia się przede wszystkim eksperymentalnym podejściem do mediów. W jego ramach powstają reportaże multimedialne łączące ze sobą tekst, wideo i dźwięk. Grupa wydaje już magazyn, podcast, organizuje festiwal, a teraz będzie prowadzić także swój klub w Warszawie.

Outriders Klub: nowe wyjątkowe miejsce na warszawskiej Ochocie

Nowa przestrzeń stworzona przez Outriders mieści się ul. Rokosowskiej 8 na Starej Ochocie.

"Na mapie Warszawy pojawiło się jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym obraz, dźwięk i światło współgrają ze sobą, aby łączyć sztukę z mediami. Tutaj każdy może w angażujący sposób opowiadać historie" - czytamy na stronie Outriders.

Na początek Festiwal Outriders

W klubie kolektywu będą organizowane multimedialne wydarzenia. Znajduje się tam scena, a także ekrany na ścianach. W piwnicy ulokowano z kolei studio nagraniowe. Przestrzeń tę będzie można wynająć, ale grupa będzie organizowała także własne wydarzenia. Pierwsze z nich odbędzie się 2 lutego, to inauguracja weekendu otwarcia.

"Na 3 lutego w Outriders Klub zaplanowano kolejną edycję Festiwalu Outriders. Tym razem jego motywem przewodnim będzie nadzieja. Gdzie można jej szukać? Jak nie tracić w obliczu globalnych wyzwań? Na te pytania spróbują odpowiedzieć nasi prelegenci, którzy z różnych perspektyw: podróżniczej, środowiskowej, socjologicznej czy politycznej przyjrzą się nam, światu i nadziei" - zapowiadają organizatorzy.

Wśród prelegentów na festiwalu znajdą się takie osoby jak: Dominika Lasota, Sergiusz Pinkwart, Katarzyna Mazurkiewicz, Małgorzata Rychtarska, Sylwia Czubkowska, Kamila Kielar, Agnieszka Legucka oraz Anna i Jakub Górniccy.

Z kolei 4 lutego w Outriders Klub odbędzie się dzień otwarty, podczas którego każdy będzie mógł się przekonać, co ma to miejsce do zaoferowania.

Słynne pączki na Górczewskiej, kolejka stoi po nie nie tylko w tłusty czwartek

Jedna z najtańszych na świecie i najlepszych w Europie. Taką komunikację ma Warszawa