Parki tego rodzaju powstają w dużych miastach coraz częściej. Czym jest park kieszonkowy? To po prostu miejsce pełne zieleni o niewielkiej powierzchni. Jaka ona ma być, tego nie podają przepisy, ale najczęściej jest to 300-1000 m².
Parki kieszonkowe są więc publicznymi terenami zielonymi między budynkami w centrach miast lub na osiedlach, z elementami małej architektury, przeznaczonymi do rekreacji i wypoczynku. Dokładnie takie miejsce powstało właśnie u zbiegu ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” i gen. T. Bora-Komorowskiego na Pradze-Południe.
Czytaj także: "Parki kieszonkowe" w Warszawie. Sześć nowych w tym roku
Jak informuje Miasto Stołeczne Warszawa przy pomocy swoich social mediów, park powstał dzięki pomysłowi mieszkańców, zgłoszonego do Budżetu obywatelskiego w Warszawie. W miejscu tym posadzono aż 2500 roślin.
Czym jest Budżet obywatelski w Warszawie?
Do 25 stycznia mieszkańcy mają czas na zgłaszanie innych propozycji na upiększenie stolicy pod adresem: bo.um.warszawa.pl/. Być może kolejna inicjatywa mieszkańców sprawi, że miasto stanie się jeszcze piękniejsze i bardziej przyjazne do życia.
Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie.
W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Jesteśmy ciekawi, jakie inicjatywy jeszcze zostaną zrealizowane.