Złota 44

Oaza luksusu na Złotej 44. Kto mieszka w najbardziej prestiżowym wieżowcu w Warszawie?

2024-04-01 15:11

W ostatnim czasie o luksusowym apartamentowcu na Złotej 44 zrobiło się głośno za sprawą Rafała Zaorskiego, który zorganizował w budynku "epicki flip" przy okazji wdając się w konflikt z innymi mieszkańcami. Oprócz niego lokale w wieżowcu posiadają także inni celebryci. Kto mieszka na Złotej 44? Zobacz galerię.

Złota 44 to wieżowiec mieszkalny w Warszawie, którego oficjalne otwarcie miało miejsce w 2017 roku. Jego budowę rozpoczął deweloper Orco Property Group, jednak ze względu na problemy finansowe w musiał zakończyć swój udział w tym projekcie. Nieruchomość przejęły spółki Amstar i BBI Development, które zgodnie z pierwotnym założeniem zbudowały tam luksusowe apartamenty.

Złota 44. Do jakich luksusów mają dostęp mieszkańcy?

Obecnie Złota 44 to najwyższy budynek mieszkalny w całej Unii Europejskiej, a jego wysokość wynosi 192 metry. Na piętrach od 9 w górę mieszczą się apartamenty, których średnia wielkość to 120 mkw. Ponadto lokatorzy wieżowca mają dostęp do takich udogodnień jak basen, sauna, centrum spa, taras widokowy, fitness klub z salą do jogi, sala kinowa, symulator do gry w golfa, a nawet piwniczka do starzenia win.

"Hierarchia" na Złotej 44

Złota 44 w Warszawie w ostatnim czasie w stała się synonimem luksusu. Zainteresowanie apartamentowcem szczególnie widoczne jest w mediach społecznościowych. Trend związany z wieżowcem rozpoczął Rafał Zaorski, czyli jeden z najpopularniejszych milionerów w Polsce, który znany jest z bezpośredniości i otwartości w mówieniu o swoich interesach. Spekulant postanowił podzielić swój apartament na części i sprzedać je w ramach akcji "Epicki flip". Swoim zachowaniem ściągnął on jednak na siebie gniew innych mieszkańców budynku. Nie pozostał im dłużny i opowiedział nieco więcej o kulisach życia w apartamentowcu.

"Na samej Złotej są piętra drabiny społecznej. W hierarchii najniżej jest obsługa, traktowana niestety przez tych współmieszkańców często bez szacunku. Piętra od 10 do 19 to są (...), według kategorii właścicieli na Złotej, ludzie najgorszej kategorii — wynajmujący. Drugą kategorią ludzi są ci, którzy jeżdżą tą niższą windą. Są niżej, mniej tysięcy z metra, gorsi" - mówi Zaorski w rozmowie z Żurnalistą.

O życiu w luksusowym apartamentowcu chętnie opowiada również Izabela Tomaszewska, która często chwali się w mediach społecznościowych swoim ekskluzywnym mieszkaniem.

Kto mieszka na Złotej 44 w Warszawie?

To jednak niejedyna znane osoby, które mieszkają na Złotej 44. Lokal w wieżowcu posiada m.in. najpopularniejszy polski piłkarz oraz znana supermodelka. Zobacz więcej w galerii.

Apartamenty za 20 mln zł. Tu Lewandowski pławi się w luksusie