Lokalna gastronomia walczy z pandemią

i

Autor: unsplash.com/ Restauracje i kawiarnie nie działają stacjonarnie od 23 października

Już w czwartek ogródki restauracyjne wracają na pl. Zbawiciela!

2022-06-14 20:16

To będzie trzeci rok z rzędu, gdy można odpocząć w ogródkach restauracyjnych na placu Zbawiciela w Warszawie. Miasto podjęło decyzję, by po raz kolejny dać restauratorom możliwość postawienia stolików. Kiedy i do kiedy będzie można z tego skorzystać?

Trzeba poczekać aż zrobi się ciepło, ale decyzja ws. ogródków na placu Zbawiciela jest już podjęta! - Planujemy otworzyć je od Bożego Ciała - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Pod kątem organizacyjnym będzie wyglądało to tak samo jak w ubiegłych latach. - Będzie jeden zewnętrzny pas ronda na placu Zbawiciela wyłączony z ruchu, ogrodzony specjalnymi, betonowymi zaporami - dodaje Beuth-Lutyk. - W ten sposób powiększy się przestrzeń na ogródki restauracyjne, a komunikacja prywatna i miejska będzie mogła się odbywać.

Choć niektórzy chcieliby, by cały plac Zbawiciela został wyłączony z ruchu i przeznaczony na ogródki gastronomiczne, magistrat nie przewiduje takiego rozwiązania. - Nie bierzemy tego w ogóle pod uwagę - mówi rzeczniczka stołecznego ratusza. - Od okolicznych mieszkańców wiemy, że dla nich byłoby to ogromne utrudnienie, a poza tym takie ograniczanie liczby pasów w ruchu jest szczególnie kontrowersyjne na głównych ulicach.

Od kiedy i do kiedy?

Sezon na ogródki gastronomiczne ruszy 16 czerwca i potrwa do 23 października. Do tego samego dnia będzie funkcjonował również deptak na Trakcie Królewskim, na odcinku od „palmy” do Kolumny Zygmunta. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Wielkanoc w PRL. Zdobycie choćby 5/10 graniczy z cudem!

Pytanie 1 z 10
Baranki niezrobione z cukru były:
Jak odbudować zaufanie w związku tłumaczy Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych