Ogród Centrum Nauki Kopernik odzwierciedla surowy krajobraz. Znajdują się tam rośliny, które potrafią przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Poza przykuwającą uwagę roślinnością, możemy nacieszyć wzrok piękną panoramą Warszawy. Przed nami ukaże się Wisła, Stadion Narodowy, dziki brzeg rzeki, należący do Natura 2000, centrum miasta czy PKiN.
Czytaj również: Wianki nad Wisłą 2023. Gdzie i kiedy odbędzie się impreza? Znamy szczegóły koncertów
Ogród Centrum Nauki Kopernik - lokalizacja
Jak sama nazwa wskazuje, ogrody mieszą się na dachu ogromnego kompleksu Centrum Nauki Kopernik. Wejście na dach znajduje się od południa - od strony budynku PPK / od strony metra, zaś zejście z dachu od strony północnej - od strony skweru Cubryny / od strony Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Musimy mieć na uwadze, że wchodzić będziemy długą rampą.
Centrum Nauki Kopernik zaznacza również, że niektóre alejki mają szerokość mniejszą niż 90 cm. Taka informacja może być przydatna dla osób z niepełnosprawnościami.
Ogród Centrum Nauki Kopernik. W jakich godzinach jest otwarty?
Na oficjalnej stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik czytamy, że obiekt jest nieczynny od listopada do kwietnia. Z kolei podczas reszty roku, godziny otwarcia prezentują się następująco:
- maj - sierpień (10:00 - 20:00);
- wrzesień - październik (10:00 - 17:00).
Do naszej dyspozycji będzie również pobliski parking należący do Centrum Nauki Kopernik, który otwarty jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00 - 22:00. Samochód można zostawić też przed Kopernikiem, w płatnej strefie parkowania (w soboty i niedziele parkowanie tam jest bezpłatne).
Centrum Nauki Kopernik zastrzega jednak, że ogród jest niedostępny w przypadkach burz lub silnego, porywistego wiatru. Warto przed wyjściem sprawdzić, jaka będzie tego dnia pogoda. Na górę nie wprowadzimy w dodatku naszego ulubionego pupila, jest zakaz wchodzenia ze zwierzętami.
Ogród Centrum Nauki Kopernik. Ile kosztuje wejście?
Znalezienie się na dachu słynnego Centrum Nauki Kopernik i podziwianie nietuzinkowego ogrodu jest całkowicie bezpłatne. Jedyny koszt, jaki możemy ponieść, dotyczy pobliskiego parkingu lub wstępu do środka Centrum Nauki Kopernik, gdzie potrzebny jest ważny bilet.