Spis treści
- Rowery miejskie znikną z ulic? 'Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich'
- Zapewnienia spółki potwierdza stołeczny Zarząd Dróg Miejskich.
- Rowery Miejskie - przetarg w Warszawie trwa
- Rowery miejskie w Warszawie - mapa stacji
- Veturilo w Warszawie - ceny
Operator Veturilo z gigantycznymi problemami finansowymi! Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich - czytamy w komunikacie spółki.
Rowery miejskie znikną z ulic? 'Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich'
– Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi nam Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.
Polecany artykuł:
Zapewnienia spółki potwierdza stołeczny Zarząd Dróg Miejskich.
- Po wniosku NextBike dla Warszawiaków niewiele się zmienia. Mamy zapewnienie ze strony Niemieckiego właściciela, że Veturilo będzie działać dalej i kończąca się w tym roku umowa zostanie dotrzymana - powiedział nam Jakub Dybalski z ZDM-u. To z pewnością dobra wiadomość dla warszawiaków, którzy w okresie wakacyjnym korzystają z rowerów dużo częściej. Pozwalają im one nie tylko na wycieczki, to sposób na tanie i ekologiczne wyprawy do pracy.
Rowery Miejskie - przetarg w Warszawie trwa
Od 6 maja, gdy rowery wróciły po lock downie, system działa bez zakłóceń. Ponieważ obecna czteroletnia umowa w tym roku się kończy, przetarg na nowego operatora właśnie trwa. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 maja. Samo wymyślanie nowego Veturilo urzędnicy rozpoczęli jeszcze w zeszłym roku w trakcie konsultacji z mieszkańcami. Tym razem szukają operatora na 8 lat. Jego zadaniem będzie pewna rozbudowa systemu, ale przede wszystkim zmiana jego charakteru chodzi głównie o oparcie go o wypożyczanie za pomocą aplikacji, a nie przez terminal, ale też szereg drobniejszych fajnych rzeczy. Na przykład uruchomienie wypożyczalni długoterminowej GPS w rowerze, który w pewnym zakresie umożliwi zwrot poza stacją, czy położenie dużo większego nacisku na kontrolę jakości usługi.
Rowery miejskie w Warszawie - mapa stacji
Rower miejski wypożyczyć może każdy mieszkaniec. Poniżej możecie zobaczyć mapę stacji. W ofercie dostępne są również rowery dziecięce, a nawet tandemy. Na wycieczkę może wybrać się z nami również senior - to za sprawą rowerów elektrycznych.
Rowery miejskie wracają do Żar. Wiemy od kiedy ruszą stacje! [WIDEO + AUDIO]
Veturilo w Warszawie - ceny
Na wypożyczenie roweru mógł sobie w Warszawie pozwolić każdy. Veturilo oferuje bardzo przystępne ceny. Pierwsze 20 minut jazdy jest całkowicie za darmo. Za godzinną przejażdżkę zapłacimy tylko złotówkę.
- Druga godzina - 3 zł
- Trzecia godzina - 5 zł
- Czwarta i każda następna godzina - 7 zł
- Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia 200 zł