Z Warszawy

Najpiękniejsza plaża nad Wisłą w Warszawie. Jest idealna na upalne weekendy

2024-07-16 14:17

Wspólnymi siłami wybraliśmy najpiękniejszą plażę nad Wisłą w Warszawie! Dzięki waszym głosom udało się wskazać miejsce, w którym warto spędzać wakacyjne dni i wieczory. Rywalizacja okazała się wyrównana, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Najpiękniejsza plaża nad Wisłą w Warszawie

Głosowanie w naszym plebiscycie zostało zamknięte 8 lipca. Oddaliście ok. 100 głosów, wybierając spośród ośmiu najpopularniejszych wśród mieszkańców plaż nad Wisłą. Co dokładnie brali pod uwagę głosujący? Lokalizację, czystość piasku, widoki oraz oczywiście komfort wypoczynku. To tam możecie spokojnie usiąść z książką, opalać się i miło spędzić wolny, wakacyjny czas.

Najpiękniejszą plażą nad Wisłą w Warszawie została przez was okrzyknięta plaża Rusałka na wysokości ZOO, na Pradze-Północ. Zdobyła ona 26 proc. głosów.

W pierwszej piątce znalazły się również:

  • Plaża Wilanów Zawady - 20 proc. głosów;
  • Plaża Poniatówka - 16 proc. głosów;
  • Plaża Romantyczna w Wawrze - 15 proc. głosów;
  • Plaża Saska - 9 proc. głosów.

Serdecznie dziękujemy za udział w głosowaniu i życzymy miłego wypoczynku nad Wisłą!

Plaża Rusałka w Warszawie

Plaża Rusałka znajduje się na warszawskiej Pradze-Północ, nieopodal ZOO. Z brzegu Wisły rozciąga się tam jeden z najpiękniejszych widoków na Stare Miasto. Krótkim spacerem można z niej dojść do otwartej niedawno kładki pieszo-rowerowej na Powiśle.

Na miejscu odpoczywający mogą grillować, odwiedzać okoliczne lokale gastronomiczne, wylegiwać się na piasku. Z plaży wypływa również bezpłatny prom Wilga na drugą stronę rzeki. Dla wypoczywających dostępny jest też punkt Warszawski Plażowy, z którego można wypożyczyć leżaki czy zabawki dla dzieci.

Znany ksiądz otworzył lokal w Warszawie. Impreza do późnej nocy. Byliśmy na miejscu
Listen on Spreaker.