Pantera śnieżna z warszawskiego zoo zmarła na COVID-19! To prawdziwa tragedia

i

Autor: Fot. Facebook Drapieżniki Warszawskiego ZOO Zdjęcie poglądowe

Pantera śnieżna z warszawskiego zoo zmarła na COVID-19! To prawdziwa tragedia

2022-01-24 12:40

Pantera śnieżna z warszawskiego zoo zmarła na COVID-19! O tragicznych skutkach epidemii poinformował na Facebooku sam ogród. Pantera zachorowała kilka tygodni temu - miała katar, kaszel, nie chciała jeść, była mocno odwodniona i osowiała. Wszystkie te objawy dobrze znają ci, którzy przechorowali już koronawirusa.

20 stycznia pożegnaliśmy naszą ukochaną panterę śnieżną Ayanę. Ayana kilka tygodni temu zachorowała - miała katar, kaszel, nie chciała jeść, była mocno odwodniona i osowiała. Badania i testy wykazały zapalenie płuc i kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Niestety naszej irbiski nie ominęły także powikłania. Pomimo ponad dwumiesięcznej walki i ogromnych starań naszych, naszych lekarzy weterynarii, jak również specjalistów spoza Warszawskiego ZOO, nie udało nam się jej uratować. Żegnaj, Malutka, udanych łowów za Tęczowym Mostem.  Będzie nam Ciebie bardzo brakowało- napisał na Facebooku Warszawski Ogród Zoologiczny.

Przyczyną śmierci Ayany była niewydolność krążeniowo - oddechowa w wyniku powikłań infekcji COVID-19.

Stoimy u progu nowej ery w walce o przyrodę, walcząc nie tylko ze zmianami klimatycznymi, niszczeniem siedlisk, nielegalnym handlem, ale i chorobami takimi jak SARS-CoV-2. - zaapelowało warszawskie zoo. Cały komunikat możecie przeczytać TUTAJ.

Dziwidło zachwyca w Ogrodzie Botanicznym UW. Kwitnie niezwykle krótko

QUIZ. Legendy polskiego rocka. Rozpoznasz, o jaki zespół chodzi? Kultowe piosenki i teksty

Pytanie 1 z 20
Który zespół śpiewał o "zrobieniu prywatki, jakiej nie przeżył nikt"?