Spacery w Warszawie

Parki na warszawskim Mokotowie. W tych miejscach warto spędzić czas

2024-07-09 12:49

Łazienki Królewskie, Pole Mokotowskie, Królikarnia - tych popularnych i wiecznie zatłoczonych warszawskich parków nie znajdziecie w naszym zestawieniu. Wybraliśmy kilka zielonych miejsc rzadziej uczęszczanych przez mieszkańców stolicy, a do tego mających niesamowity klimat o każdej porze roku. Zapraszamy na spacer po mniej znanych parkach Mokotowa!

Park Morskie Oko

Park Morskie Oko to urokliwy park położony w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Znajduje się między ulicami Puławską, Dworkową, Belwederską i Promenada. Jest usytuowanych na Skarpie Warszawskiej i terenie podskarpia. W sercu części południowej parku znajduje się staw, przy którym mieszkańcy stolicy chętnie spędzają wolny czas, a także próbują swoich sił wędkarze amatorzy. Z kolei w części północnej (Promenada) do dyspozycji spacerowiczów są dwa połączone ze sobą stawy zasilane wodami podziemnymi. W parku znajdziemy kilka placów zabaw, dwie siłownie plenerowe, ściankę wspinaczkową oraz klimatyczny "Grzybek", w którym można napić się kawy albo zimnej lemoniady. Park Morskie Oko to także kapitalne miejsce do treningu biegowego.

Park Sielecki

Do Parku Sieleckiego dostaniemy od ulicy Chełmskiej oraz od ulicy Sobieskiego. W sercu parku znajduje się Jezioro Sieleckie. Przez cały pas terenu prowadzi malownicza alejka. Od kilku lat w tymże parku odbywa się dwudniowy Festiwal Grzesiuka, podczas którego możemy usłyszeć na żywo piosenki popularne w przedwojennej Warszawie.

Park Arkadia

Park znajduje się na Dolnym Mokotowie w obrębie ulic Puławskiej, Żywnego, Piaseczyńskiej i Idzikowskiego. Cały zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Arkadia” leży w bezpośrednim sąsiedztwie niezwykle popularnej Królikarni, ale nie jest zatłoczonym parkiem. Na terenie znajdują się trzy stawy Arkadia oraz Stawy pod Królikarnią. My szczególnie polecamy wejście do parku od strony ulicy Żywnego, z której prowadzą długie schody, z których można podziwiać panoramę największego ze stawów.

Parku Akcji „Burza”

Park znajduje się przy ulicy Bartyckiej oraz ulicy Grupy AK "Północ". Powstał z gruzów zburzonej przez Niemców Warszawy. W 2021 roku rozpoczęła się jego rewitalizacja, a zakończyła dwa lata później. Do parku należy słynny Kopiec Powstania Warszawskiego, na którego szczycie znajduje się potężny symbol Polski Walczącej. To niezwykle ważne historycznie miejsca dla każdego mieszkańca stolicy. Ponadto w zmodernizowanym parku znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci, ścieżki rowerowe i przyrodnicze oraz strefy relaksu.

Zapraszamy was do obejrzenia galerii, w której prezentujemy zdjęcia opisanych parków.

To idealne miejsce na jesienny spacer. Odwiedź Kopiec Powstania Warszawskiego