piknik archeologiczny

i

Autor: targowek.um.warszawa.pl

Atrakcje

Piknik archeologiczny w Warszawie wypełnią atrakcje! W programie pokazy, turniej i koncert

2024-06-14 19:10

W nadchodzący weekend w Warszawie odbędzie się wyjątkowy piknik archeologiczny. Zebrani będą mieli okazję obejrzeć różnorodne pokazy oraz inscenizacje, posłuchać koncertu średniowiecznej muzyki oraz spotkać słowiańskich wojowników. Gdzie i w jakich godzinach zostanie zorganizowane wydarzenie?

Piknik archeologiczny w Lesie Bródnowskim - atrakcje

Piknik archeologiczny, który odbędzie się w Lesie Bródnowskim, rozplanowano na weekend 15-16 czerwca. W oba dni atrakcje będą czekały na zainteresowanych już od godz. 11:00.

Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach archeologicznych i odwiedzać stoiska muzealne. Zostaną dla nich przygotowane także gry i zabawy oraz rekonstrukcje historyczne.

- Wokół grodziska zaroi się od prasłowiańskich namiotów, w których zobaczymy szczytników, snycerzy, cieśli. Nie zabraknie również wojów z drużyny książęcej odzianych w przeszywanice, kolczugi i hełmy garczkowe z nosalem [...] Odważni będą mogli postrzelać z łuku i katapulty. Koncert średniowiecznej muzyki zapewne rozgrzeje wszystkich - zapowiedzieli organizatorzy.

Dokładny harmonogram weekendowego pikniku znajdziecie na plakacie poniżej:

Quiz historyczny. Ile pamiętasz ze szkoły?

Pytanie 1 z 10
W którym roku odbył się chrzest Polski?

Kibice na meczu Polska - Ukraina w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Parada Syrenki przeszła ulicami Warszawy