Piknik Olimpijski

i

Autor: eska.pl Piknik Olimpijski (archiwum)

wydarzenia

Piknik Olimpijski 2024. Wielkie święto sportu w Warszawie. Kiedy i gdzie się odbędzie?

2024-05-24 21:36

Na to wydarzenie czekają zarówno kibice, jak i wybitni polscy sportowcy. W tym roku już po raz 25. odbędzie się Piknik Olimpijski. Przewidziano wiele atrakcji dla cały rodzin z udziałem ponad stu olimpijczyków. Znamy szczegóły.

Piknik Olimpijski w Warszawie 2024. Kiedy i gdzie się odbędzie? 

Piknik Olimpijski odbędzie się w tym roku już po raz 25. To jedna z najważniejszych imprez sportowych w Polsce, która przyciąga tysiące kibiców i setki wybitnych sportowców. Główny cel to oczywiście popularyzacja sportu zawodowego, ale i zwykłej aktywności fizycznej.

Piknik Olimpijski odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 roku, na terenie Parku Kępa Potocka (Warszawa, Żoliborz, okolice ul. Gwiaździstej oraz Wisłostrady – vis a vis Centrum Olimpijskiego PKOl) w godzinach 12:00 - 18:30. Wstęp wolny.

Piknik Olimpijski 2024, program

W programie znajdzie się wiele sportów, konkursów z nagrodami, pokazów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji, gier i zabaw. Jak czytamy na stronie wydarzenia, program sportowy Pikniku w tym roku obejmie blisko 50 stanowisk popularyzujących różnorodne formy ruchu i dyscyplin sportowych, aktywny i prozdrowotny tryb życia, a także – rowerową sztafetę z Tokio do Paryża, rodzinne wyścigi kajakami, rywalizację na deskach sup i na ergometrach, a także turniej bokserski, czy festiwal food tracków.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 medalistów olimpijskich z kraju i ze świata, którzy będą w specjalnych strojach. To dobra okazja na zdobycie autografu czy zrobienie wspólnego zdjęcia.

Noc Muzeów 2024 w Warszawie, zdjęcia:

Nowe stroje reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu