wandalizm warszawa

i

Autor: Facebook / Zarząd Zieleni Warszawy

Plaga wandalizmu i kradzieży w Warszawie. Zniszczono toaletę, skradziono nawet rośliny

2023-03-17 20:27

Warszawski Zarząd Zieleni pokazał w mediach społecznościowych skutki aktów wandalizmu, do których dochodzi w miejskich parkach. Na niszczeniu się jednak niestety nie kończy - kolejną plagą okazują się kradzieże.

- W trzech parkach, w których prowadzimy prace modernizacyjne, wandale dokonali wielu zniszczeń i kradzieży. Zniszczone zostały m.in. elementy małej architektury czy zabezpieczenia drzew oraz skradziono nowe rośliny. W ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do zniszczeń wycenionych na ok. 150 tys. zł - przekazali przedstawiciele warszawskiego Zarządu Zieleni.

Plaga aktów wandalizmu w Warszawie

Jak wyliczono, w zeszły weekend w Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego grupa wandali w środku nocy wyłamała wszystkie lampy wzdłuż alei Godziny „W”. Poza tym z miejsca skradziono kable. W Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK w ostatnim czasie dochodziło również do kradzieży nowych roślin, niszczenia i przewracania nowych ławek, łamania przęseł ogrodzenia, a także mazania i przewracania tablic informacyjnych oraz koszy na śmieci.

Czytaj również: Tramwaj w Warszawie niczym metro. Ratusz zapowiada pierwszą podziemną trasę

To niestety nie koniec. Na Polu Mokotowskim ponownie zdewastowano toaletę oraz zniszczono ogrodzenie, które ją otacza. Poza tym wandale pomazali tablicę informacyjną, zdewastowali ogrodzenia chroniące drzewa, przecięli siatkę zabezpieczającą rośliny oraz wyrwali słupki.

- Przypominamy, że wchodzenie na teren budowy jest zabronione, może być też zagrożeniem dla zdrowia i życia. Osoby, które były świadkami dewastacji i kradzieży na wspomnianych terenach, proszone są o kontakt z naszą jednostką kontakt@zzw.waw.pl - zaapelowali przedstawiciele Zarządu Zieleni, podkreślając, że akty wandalizmu zgłaszać można również przez aplikację Warszawa 19115.

Warszawiak Roku Tytus Brzozowski o pomysłach na murale i ulubionym miejscu w Warszawie