Poczta Polska wchodzi w świat NFT. Jak działają kryptoznaczki?

i

Autor: pixabay.com, Poczta Polska Poczta Polska wchodzi w świat NFT. Jak działają kryptoznaczki?

Poczta Polska wchodzi w świat NFT. Jak działają kryptoznaczki? Ile kosztują tokeny?

2022-10-19 10:26

Poczta Polska wchodzi w świat NFT, czyli rynek kryptoproduktów. Właśnie ruszyła dedykowana strona internetowa, na której będzie można kupić kryptoznaczki. Pierwsza seria "Polska w kosmosie" będzie dostępna w przyszłym roku, ale już teraz można zdobyć Talara Filatelistycznego „August”. Jak to zrobić? Jak działają kryptoznaczki?

Poczta Polska wchodzi w NFT. Jak działają kryptoznaczki?

Poczta Polska ogłosiła, że startuje ze specjalną stroną internetową nft.poczta-polska.pl., gdzie będziemy przedstawiać ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa.

Koncept wydania pierwszego polskiego kryptoznaczka to efekt połączenia zamiłowania do filatelistyki i nowoczesnych technologii. Każdy z czterech rodzajów kryptoznaczka składa się z dwóch elementów:

  • tradycyjnego znaczka pocztowego
  • oraz części cyfrowej reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155.

Czytaj także: W Żabce nie odbierzesz już paczki! Ta firma kończy współpracę ze sklepem

Poczta Polska w NFT: Jak kupić kryptoznaczki? Ile kosztują?

Poczta Polska, które coraz bardziej staje się firmą cyfrową, planuje wydanie historycznych talarów filatelistycznych i czterech kryptoznaczków o nazwie emisji „Polska w kosmosie”. Pierwszy Talar będzie od pozyskania już w październiku br., zaś Kryptoznaczki w I kwartale 2023 roku.

Zainteresowani nabyciem kryptowalorów filatelistycznych powinni odwiedzić stronę internetową https://nft.poczta-polska.pl/. Ceny znaczków rozpoczynają się od 18 zł, ale najdroższy (póki co) będzie kosztował 123 zł.

Poczta Polska w NFT: Akcja "Złap Talara"

Poczta Polska przygotowała akcję promocyjną „Złap Talara”, w ramach której każdy, kto na stronie zapisze się na newsletter Poczty Polskiej, będzie mógł pozyskać pierwszego Talara Filatelistycznego z wizerunkiem Króla Zygmunta Augusta.

Talar jest pierwszym produktem wirtualnej kolekcji Poczty Polskiej. Wyemitowany został 18 października 2022 r. ponieważ to właśnie tego dnia Poczta świętuje Dzień Łącznościowca.

Kryptowalorów będzie jedynie 1558. I nie jest to liczba przypadkowa. Dokładnie w 1558 roku król Zygmunt August „ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych”.

Na uruchomionej stronie Poczta Polska będzie systematycznie przedstawiać swoją ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Wersje fizyczną kryptoznaczków filatelistycznych będzie można zakupić także w wybranych placówkach pocztowych.

- Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w rożnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem – powiedział Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59

QUIZ. Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Czy wiesz, w którym są województwie?

Pytanie 1 z 15
W którym województwie znajduje się wieś Pasikurowice?