Duży sukces policji. Czternastu mężczyzn w wieku od 30 do 52 lat zostało zatrzymanych przez odpowiednie służby. Ich działania były wyjątkowo brutalne.
Mężczyźni w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie usłyszeli m.in. 10 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 60 zarzutów za kradzieże z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodów, 15 zarzutów za kradzieże z włamaniem do bankomatów, ponadto rozboje i pozbawienie wolności podając się za funkcjonariuszy policji oraz paserstwo.
Czytaj także: Ten błąd podczas płacenia kartą popełnia prawie każdy. Mało kto o tym wie
Koniec działań brutalnej grupy
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji wspólnie z CBŚP rozpracowali działającą od 2014 roku do chwili obecnej grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów, napadami na bankomaty oraz napadami, podczas których przestępcy podawali się za policjantów.
Według ustaleń funkcjonariuszy, którzy rozpracowali tę bandę i zgromadzonego materiału dowodowego członkowie w swojej przestępczej działalności byli bezwzględni i agresywni. Zajmowali się również napadami na przewożone towary, głównie elektroniczne i rozbojami, podczas których byli bardzo brutalni. Często pokrzywdzone przez nich osoby doznawały poważnego uszczerbku na zdrowiu.
Czytaj także: Bilety komunikacji miejskiej za darmo! Rozdaje je Warszawski Transport Publiczny
Policja rozpracowała przestępców
W skład grupy wchodzili przestępcy z wieloletnim stażem, znający metody działania policji, dlatego też prowadzone w stosunku do nich czynności były wykonywane z dużą ostrożnością. Z uwagi na to, że figuranci często opuszczali swoje miejsca zamieszkania przed świtem, kontrterroryści jednocześnie wkroczyli do zajmowanych przez nich lokali w godzinach wczesnorannych. Synchronizacja działań miała uniemożliwić podejrzewanym i ich rodzinom kontakt w celu ostrzeżenia z innymi członkami grupy.
Pozostali członkowie grupy zostali doprowadzeni z zakładów karnych, gdzie odbywali wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności bądź trafiło do tymczasowego aresztu.
Funkcjonariusze zabezpieczyli wiele rzeczy
W trakcie policyjnej akcji, przeprowadzonej z sukcesem, funkcjonariusze zabezpieczyli:
- siedem samochodów osobowych o łącznej wartości 724 tysięcy złotych,
- gotówkę w kwocie 47 tysięcy złotych,
- 11 sztuk granatów bojowych,
- 350 sztuk nielegalnej amunicji,
- silikonowe maski,
- kastety,
- podrobione legitymacje policyjne,
- przedmioty przypominające broń palną,
- kajdanki,
- kilkanaście urządzeń elektronicznych służących do kradzieży pojazdów,
- pochodzące z kradzieży części samochodowe,
- tablice rejestracyjne utracone w wyniku kradzieży.
Prokurator przedstawił zatrzymanym członkom grupy 10 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 60 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem samochodów, 15 zarzutów kradzieży z włamaniem do bankomatów. Ponadto zatrzymani będą odpowiadali za 19 paserek, 5 rozbojów i pozbawienia wolności podając się za funkcjonariuszy policji.
Czytaj także: Policyjny, nocny pościg przez 4 dzielnice Warszawy. Kierowca był zdesperowany
Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 12 zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Z czasem jeszcze bardziej odpowiedzą za swoje czyny.