straż pożarna

i

Autor: Pixabay

Z Warszawy

Połamane drzewa, uszkodzone auta. Strażacy musieli interweniować w Warszawie

2024-06-17 8:15

W niedzielę, 16 czerwca strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń w związku z burzą, która przeszła nad Warszawą. Ich interwencje dotyczyły przede wszystkim konarów czy gałęzi, które spadały na ulice i chodniki.

Burza nad Warszawą - interwencje strażaków

St. asp. Bogdan Smoter z zespołu prasowego komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał PAP, że między godziną 15:00 a 17:00 wpłynęło około 40-50 zgłoszeń dotyczących połamanych drzew, konarów czy gałęzi.

- W wyniku tych zdarzeń uszkodzone zostały samochody, ale nikomu nic się nie stało - dodał strażak.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł o zbliżającej się do stolicy burzy o cechach superkomórki. Instytut dodał, że burz oraz przejściowych silnych opadów deszczu można spodziewać się również w południowej części woj. mazowieckiego oraz na południowym wschodzie.

Superkomórka burzowa to najrzadszy i najgwałtowniejszy rodzaj burzy. Cechuje się wirującym i wstępującym do góry prądem powietrza. Według definicji IMGW prąd ten wydłuża czas życia chmury burzowej, co pozwala na jej rozbudowanie i powoduje występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych, takich jak "duży grad, silna ulewa, nawałnica lub szkwał czy trąba powietrzna".

Strefa kibica w Hamburgu podczas meczu Polska-Holandia - zobacz zdjęcia:

Tak dopingowano naszym w strefach kibica w Krakowie na Euro 2024! Nie przeszkodził nawet ulewny deszcz